Ünlü isimleri dolandırıp kendisi hakkında kayıp ilan verdi

8 Şubat 2022 Salı

Ünlü isimleri dolandırıp kendisi hakkında kayıp ilan verdi

Haldun Dormen, İlber Ortaylı, Bennu Gerede, Zafer Algöz’ün oturduğu apartmanda tuhaf bir olay yaşandı. Apartman görevlisi, ihtiyacı olduğunu söyleyerek kendisine yakın bulduğu kişilerden 5’er bin lira para topladı.

İstanbul Nişantaşı Hüsrev Gerede Caddesi’nde bulunan tarihi binada çalışan apartman görevlisi, ihtiyacı olduğunu söyleyerek kendisine yakın bulduğu isimlerden 5’er bin lira aldı. Ardından, eşi ve çocuğunu bırakarak topladığı paralarla kayıplara karıştı. Hürriyet gazetesinden Sinem Vural’ın haberine göre, apartman yöneticisi kendisi hakkında kayıp ilanında bulunurken, para veren daire sahipleri dolandırılıp dolandırılmadıklarını anlamaya çalışıyor.

Birçok kişi ne kadar para verdiğini söylemediği için, görevlinin tam olarak kaç parayla kayıplara karıştığı bilinmiyor. Ancak yönetimin ifadesine göre bazı kişilerden “borcum var” diyerek 5 bin lira alan görevli, bazı evli çiftlerden çifter çifter para topladı. Henüz şikâyette bulunmayan yönetim, önce apartman görevlisinin ortaya çıkmasını bekliyor. Bir haftadır ailesinin de kendisine ulaşamaması nedeniyle ilk toplantıda iş akdi feshedilecek olan görevli hakkında daha sonra şikâyette bulunulacak.

Sosyal medya dolandırıcıları için bir nimet oldu

SİMGE YAPI

1920’li yıllarda inşa edilen apartman, Hüsrev Gerede Caddesi’nin tarihi yapılarından biri. Hüsrev Gerede’nin torunu Bennu Gerede’nin yanı sıra Haldun Dormen, İlber Ortaylı, Zafer Algöz gibi ünlü isimlere ev sahipliği yapıyor.

Benzer Haberler