Üniversitede FETÖ’cü asistan iddiası

30 Aralık 2019 Pazartesi

Üniversitede FETÖ’cü asistan iddiası

Barış Önal

Geçtiğimiz günler de TELE1’in gündeme getirdiği Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde kişiye özel kadro skandalının ardından şimdi de hakkında FETÖ soruşturması yürütülen kişilerin asistan olarak üniversite kadrolarında yer aldığı iddia edildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İnlerine gireceğiz” diye başlattığı operasyonlarda devlet kurumları ve kamu kurumlarında FETÖ’nün tamamen temizlendiği iddia edilmişti. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Ş. S. G. ve T. A.’nın FETÖ soruşturmaları devam ederken Göğüs Cerrahisi ve Halk Sağlığı Anabilim dalına atandıkları iddia edildi.

Ş. S. G ve T. A. hakkında Tokat İl Emniyet Müdürlüğünden üniversiteye yazılan yazıda:

“Cumhuriyet Başsavcılığınca “Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar” kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) hakkında yürütülmekte olan soruşturmaya esas olmak üzere şahısların FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütü ile bağlantılı sendika kaydı olup olmadığının tespit edilerek Tokat Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bildirilmesini arz ederim” ifadeleri yer aldı.

Benzer Haberler