Ümitcan Uygun ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı

6 Ağustos 2021 Cuma

Esra Hankulu’nun şüpheli ölümüne ilişkin gözaltına alınan Ümitcan Uygun ‘kasten öldürme’ suçundan nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklandı. Diğer iki şüpheli F.G. ile D.C. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ümitcan Uygun, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Ümitcan Uygun’un ilk ifadesi ortaya çıktı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, savcılıkta ifadeleri alınan Ümitcan Uygun’un kasten öldürme suçundan tutuklanmak üzere, diğer şüpheliler Furkan G. ve Dilan C’nin ise adli kontrol talebi ile Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildiğini açıkladı.

Yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca E.H. isimli şahsın ölümüyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında olay yerinde gerekli adli inceleme ve araştırmalar yapılmış olup şahsın kesin ölüm nedeninin tespiti için klasik otopsi işlemi yapılmak üzere cenazesi Ankara Adli Tıp Şube Müdürlüğü’ne sevk edilmiştir. Olay günü, olay yerindeki evde bulunan F.G., D.C. ve Ü.U. isimli şahıslar Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatları üzerine kolluk tarafından gözaltına alınmışlardır. Cumhuriyet Savcısı tarafından savunmaları alınan şüphelilerden Ü.U., kasten öldürme suçundan tutuklanmak üzere, diğer şüpheliler F.G ve D. C. suç delillerini gizlemek suçundan adli kontrol talebi ile Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiştir.”

Ümitcan Uygun’un abisi sosyal medyada tehditler savurdu!

Tehditler savuran Ümitcan Uygun’un ağabeyi Erol Uygun gözaltına alındı

Benzer Haberler