Ümit Özdağ’a çatan Perinçek faşist Le Pen’e destek çıktı

18 Nisan 2022 Pazartesi

Ümit Özdağ’a çatan Perinçek faşist Le Pen’e destek çıktı

Ümit Özdağ’la mülteciler üzerinden yüklenen Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, Fransa seçimlerinde ırkçı aday Le Pen’e destek verdiğini açıkladı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’la mülteciler üzerinden polemik yaşayan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Fransa’daki tercihi ırkçı aday Le Pen oldu.

Partisinin Çankaya kurultayında Fransa seçimleriyle ilgili konuşan Perinçek, “Avrasyacı Le Pen’den tarafız” dedi. Liberal sağcı aday Macron’un Fransa’daki Amerikan tekellerinin temsilcisi olduğunu söyleyen Perinçek, Fransa seçimlerinde bütün dünyanın savaştığını, Le Pen’in zaferinin dengeleri mazlumlar lehine değiştireceğini savundu.

Fransa seçimlerinin Atlantik-Avrasya savaşının bir sahnesi olacağını söyleyen Perinçek, “Yükselen uygarlık Avrasya bugün Fransa’da da gündemdedir. Fransa’daki seçimleri biz kendi seçimlerimiz gibi görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Perinçek, şunları söyledi: “Vatan Partisi olarak en önemli özelliğimiz kurultayları mücadele cephesinde yapmaktır. Bugün Fransa cephesindeyiz. O seçimlerde biz de varız. Çünkü Fransa’da çürüyen Atlantik sistemiyle Avrasya savaşıyor. Fransa’da bütün dünya savaşıyor. Macaristan, Sırbistan, Kazakistan, Pakistan, Afganistan, Suriye vs. buralarda da bütün dünya vardı. Rusya’nın NATO kışkırtmalarını püskürten harekâtında yine herkes var.”

Doğu Perinçek, Ümit Özdağ’ı sert sözlerle hedef aldı

‘MARİNE LE PEN’DEN TARAFIZ’

Le Pen’in programına dikkat çeken Perinçek, Filistin konusundaki tavrına işaret etti ve şöyle devam etti:

“Fransa’da Avrasyacı Marine Le Pen NATO’dan çıkacağını ilan etti. ‘Kırımı Rus toprağı olarak göreceğiz’ dedi. ‘Filistin’i tanıyacağız’ dedi. Öyleyse biz o cephedeyiz. Marine Le Pen’den tarafız. Fransa’da on binlerce Afrika kökenli, Arap ve Türk vatandaş olarak var. O nedenle de biz orada varız. Türkiye düşmanı Macron yenildiği zaman ABD yenilecek. Le Pen kazandığı zaman bütün dünya dengeleri mazlumlar yararına değişecek. Macron, Fransa’nın tepesindeki büyük tekellerin temsilcisi, Amerika’nın adamı. Vatan Partisi Macron’a karşı Asya’nın yanındadır.”

LEN PEN İÇİN OY ÇALIŞMASI

Perinçek partisine Fransa seçimleri için Türkiye ve dünya çapında görev verdiğini söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Vatan Partisi olarak bu seçimi seyretmiyoruz. Dün akşam İran Büyük Elçisi ile iftardaydık. Onunla da bu konuyu konuştuk. Fransa örgütümüzü harekete geçirdik. Cezayir, Tunus, Fas, Filistin gibi yerlerdeki dostlarımızla iletişime geçtik. Parti örgütüne de görev veriyorum. Fransa’daki akrabalarımızı, tanıdıklarımızı arayalım. Onları Le Pen’e oy vermeye, oy verdirmeye davet edelim. Örneğin bugün Lyon’da parti örgütümüz bir kahvede bu gündemle toplanıyor. Sırbistan ve Macaristan’da olduğu gibi Atlantik sitemini seçim sandığına gömmek için harekete geçiyoruz.”

Benzer Haberler