‘Ülkedeki yoksulluk ayyuka çıkmışken, İktidar tartışmayı CHP’nin üzerine yıkıyor’

26 Kasım 2019 Salı

Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı, “Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntı ayyuka çıkmışken, iktidar kullanışlı elemanlarıyla tartışmayı CHP’nin üzerine yıkıyor. İktidar elemanları da tabii ki tartışıyor. Amaç, bu CHP’den adam olmaz, CHP yönetiminden ise hiç, dedirtmek” dedi.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı, ekonominin hızla kötüye gitmesi nedeniyle, iktidarın bütün tartışmaları CHP’nin üzerine yıktığını söyledi. Nüfusun yüzde 26,5’inin ciddi maddi yoksunluk içinde olduğuna dikkat çeken Bursalı, “İktidar elemanları da tabii ki tartışıyor. Amaç, bu CHP’den adam olmaz, CHP yönetiminden ise hiç, dedirtmek” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı’nın “Oyalanıyorsunuz, tehlikenin farkında mısınız?” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntı ayyuka çıkmışken, iktidar kullanışlı elemanlarıyla tartışmayı CHP’nin üzerine yıkıyor.

İktidar elemanları da tabii ki tartışıyor. Amaç, bu CHP’den adam olmaz, CHP yönetiminden ise hiç, dedirtmek.

Kumpaslar olacak. Ortaya çıktığında, bu salvoları CHP iyi yönetebiliyor mu, sorun burada. Olayı düşünün ve soğukkanlı davranın. Ama yönetemiyor. Bir amaç da olayı parti içi tartışmalara çekişmelere çekmekse, CHP’yi kapıştırmaksa vallahi operasyon başarılı. Herkes üzerine atlamaya hazır. Atlanılan yer ise bir batak olabilir sadece..

 

 

Aferin lan T.A., görevini yerine getirdin.

Üstüne üstlük, kendini tartıştırmıyorsun, avladığın Rahmi Turan’ı aslanların kafesine attın, batan amiral gemisi ve daha bir sürüsü seni değil de onu yiyip duruyor. Sen lazımsın, çünkü iktidarın adamı olarak bir kenarda tutulmalısın.”

İKİ YIL SONRA TABLO DEĞİŞİR

“Saray, böyle iki yıl daha idare etse işi kotaracak. İşte krizden yine biz bu ülkeyi kurtarabilirdik gördünüz mü bakın, nasıl çıkıyoruz, diyecek. Stratejiyi kurdular da, CHP’nin stratejisi var mı? Salı konuşmalarıyla deşifre veya Saray patronuyla kapışma stratejisi sonuç götürmez.

Salı toplantıları önemsiz mi?

Hayır. Bu kürsüyü, çok iyi hazırlanmış ve ülkenin durumunu açıklayan büyük levha -grafiklerle kullanmalı CHP- Kılıçdaroğlu. Somut olgular.. Bu bir ekip işi, iletişimcilerin çalışması gerekir. Bırakın şu kumpas meselesini, Saray’a tek laf etmeyin veya sadece iki laf edin, zaman ve ekran kaybediyorsunuz. Her anınız çok değerli.. her şeyi belge-bilgi grafiğe dökün, ülke çapında yayın, bir aydınlatma seferberliği içine girmeli CHP’nin örgütleri.

Mesele sadece kazanılan belediyelerde başkanların üstün başarılarına da terk edilemez. Şüphesiz ki bu çok önemli. Süreç çok iyi yönetilmeli.

Ayrıca CHP ve muhalefet, bir HÜKÜMET GİBİ çalışmalı.

Eski, alışılmış muhalefet tarzları çöpe.

Yeni, alışılmamış, güveni tepe yapan, helal olsun dedirten, gençleri, kitleleri sürükleyen bir tarz lazım.

Tehlikenin farkında mısınız?”

Benzer Haberler