Ukraynalı iki futbolcu Rusya’nın saldırısında öldü

2 Mart 2022 Çarşamba

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü askeri operasyon yedinci gününe girerken, Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro), Ukraynalı futbolcular Vitalii Sapylo ile Dmytro Martynenko’nun Rusya’nın saldırıları nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken saldırılar sonucu ölü ve yaralı sayısı da gün geçtikçe artıyor. 21 ve 25 yaşlarındaki iki futbolcu, Rusya saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro), Ukraynalı futbolcular Vitalii Sapylo ile Dmytro Martynenko’nun Rusya’nın saldırıları nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

Organizasyonun sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Karpaty Lviv’in genç takımında forma giyen 21 yaşındaki Sapylo ile amatör lig ekiplerinden Gostomel’in oyuncusu 25 yaşındaki Martynenko’nun, Rusya-Ukrayna savaşı sırasında hayatını kaybettiği kaydedildi.

Futbol camiasında ilk can kayıplarının gerçekleştiğinin kaydedildiği açıklamada, Ukraynalı futbolcuların ailelerine, arkadaşlarına ve sevenlerine başsağlığı dilendi.

APARTMANA BOMBALI SALDIRI

Ukrayna basınında yer alan haberlere göre, Martynenko, Rus güçlerinin yaşadığı apartmana düzenlediği bombalı saldırı sırasında, direniş birliklerine katılan Sapylo ise Kiev yakınlarındaki çatışmada hayatını kaybetti.

Rusya Herson’a girdi. Müzakere masasında ikinci gün! İşte dakika dakika tüm gelişmeler

Benzer Haberler