Uğur Dündar: Yılmaz Özdil cenazeme gelmesin, yazıklar olsun

21 Haziran 2021 Pazartesi

Gazeteci Yılmaz Özdil sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK aşına su katmak istemem ama, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… ” ifadelerini kullandı. Özdil’in iddialarına gazeteci Uğur Dündar ve gazeteci Tuncay Mollaveisoğlu TELE1 ekranlarından yanıt verdi.

Gazeteci Yılmaz Özdil sosyal medya hesabından bir dizi paylaşımda, “Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK aşına su katmak istemem ama, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!” ifadelerini kullandı.

Duayen gazeteci Uğur Dündar ve Tuncay Mollaveisoğlu, Özdil’in paylaşımına Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunduğu Anında Manşet programında sert bir dille yanıt verdi.

Uğur Dündar şunları söyledi;

“Sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen bu ülkedeki iki üç insandan birisin. Birisi Müjdat Gezen’dir, İkincisi sensin. Sana kardeşim dedim. Sen nasıl olur da ‘değerli ağabeyim’ dediğin, yere göğe sığdıramadığın bir insana ima yollu dahi olsa çamur atmaya yeltenirsin. Biri bana Yılmaz Özdil’i sorsa ‘Yılmaz pis bir işe bulaşmaz’ derim… Yılmaz’a da yazıklar olsun… Bitti benim için artık. Çok namuslu bir iş yapmışız, tebrik etmesi gerekirken imalı çamur. Yazıklar olsun.”

Yayın sürerken Özdil, “SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de değerli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım o halde…” paylaşımı yaptı.

Bunun üzerine Dündar, “Açık açık yazacaksın, sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen 2-3 kişiden birisin, sen nasıl ima yollu da olsa çamur atmaya yeltenirsin… Kötü kalpli. Nedenini de biliyorum, İsmail Saymaz’a takmış… Nasıl gitti elin o tweete, nasıl yazabildin onları” dedi.

Dündar, Özdil’in kendisine “değerli ağabeyim” diye mesaj attığını da ifade ederek, “Değerli ağabeyim deme sen artık değersiz Yılmaz’sın” tepkisi gösterdi.

“CENAZEME GELMESİN”

Dündar, “Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır” diyerek, “Bize yaptığına bak ya” dedi.

Özdil ise, Twitter’dan “Neticede kanal kiminmiş?” sorusu yöneltti.

MÜJDAT GEZEN: EĞER BU GECE YANINDA OLMAZSAM, GÖZÜM AÇIK ÖLÜRÜM

Yayına bağlanan sanatçı Müjdat Gezen, “Eşin ve üç çocuğun burada gayet müsterih durumda. Bana gelen mesajları okursam insanlar utanır. “Biz Uğur Dündar’ı tanıyoruz, fazla söze gerek yok” minvalinde mesajlar alıyorum. Eğer ben bu gece senin yanında olmazsam gözüm açık ölürüm. Kendini üzme” dedi.

YILMAZ POLAT: İDDİANAMEDE BÖYLE BİR ŞEYE DENK GELMEDİM

Özdil’in iddiaları üzerine yayına bağlanan TELE1 Washington Temsilcisi Yılmaz Polat iddianameyi incelediğini belirterek, “Ben iddianamede böyle bir şey görmedim” dedi.

MUSTAFA HOŞ’DAN ARTI 1 AÇIKLAMASI

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan gazeteci Mustafa Hoş, “Abluka kitabımda gün gün artı 1’de ne yaşandı yazmıştım. Tuncay, Uğur Abi ne yaptı hepsi var. bir buçuk ay başında olduğum ve gezi haberleri için sansüre kalkışıldığında anında istifa ettiğim haber merkezi yayınları mesleki onurlarımdan biridir. Çok soru geliyor. Gerçekten kimin ne hesabı var bilmiyorum. Ben sadece bir buçuk ay kaldığım ve bir kuruş bile almadığım Artı 1 de kimler vardı ve ne oldu kısmını biliyorum. Bunu gün gün her ayrıntısı ile yazdım. Yine anlatırım. Onun ötesinde olanları da öğrendiğimde yine anlatırım. Yanımda şu anda abluka kitabım yok o yüzden buraya artı 1 bölümlerini ekleyemedim. ama yarın o bölümleri hepsini eklerim. Herkes ne olmuş görür” dedi.

Benzer Haberler