UEFA’dan İngiltere’ye 30 bin euro ‘lazer’ cezası

10 Temmuz 2021 Cumartesi

UEFA’dan İngiltere’ye 30 bin euro ‘lazer’ cezası

UEFA, İngiltere-Danimarka EURO 2020 yarı finali maçında, Danimarkalı kaleci Kasper Schmeichel’in yüzüne lazer tutulması sonrasında başlattığı disiplin soruşturmasında İngiltere Futbol Federasyonu’na 30 bin euro ceza kesti.

UEFA, disiplin soruşturması açtığı EURO 2020 yarı finalindeki İngiltere-Danimarka maçı için kararını verdi. Buna göre, İngiltere Futbol Federasyonu’na Danimarkalı kaleci Kasper Schmeichel’in yüzüne lazer tutulması nedeniyle 30 bin euro ceza kesti.

UEFA, Londra’daki Wembley Stadı’nda oynanan karşılaşmada yaşananlar sonrası soruşturma başlatmış, gerekçe olarak taraftarların Danimarka Milli Marşı’nı yuhalaması, rakip futbolculara lazer tutması ve meşale yakmaları gösterilmişti.

SCHMEİCHEL’IN YÜZÜNE LAZER TUTULDU

İngiltere, normal süresi 1-1 sona eren maçı, uzatmanın ilk devresinde attığı golle 2-1 kazandı ve finale yükseldi. 104. dakikada ise penaltı atışını kullanan İngiltere’nin forvet oyuncusu Harry Kane, Danimarka kalecisi Schmeichel’ın kurtardığı topu takip ederek filelere gönderdi. Ancak penaltı atışı sırasında Schmeichel’ın yüzüne lazer tutulduğu görüldü.

DANİMARKA MİLLİ MARŞI’NIN YUHALANMASI

İngiltere ayrıca, Danimarka milli marşı sırasında bazı taraftarların yuhalamasının ardından “taraftarlarının neden olduğu rahatsızlık” nedeniyle de suçlanıyor. İngiliz takımı ise UEFA’dan gelecek para cezası ihtimaline rağmen, İngiltere’nin ilk Avrupa Şampiyonası kupasını evine götürebileceği bir final öncesinde sevinçliydi.

Antrenör Gareth Southgate, bitiş düdüğünün ardından gazetecilere verdiği demeçte, “Oyuncularla gurur duyuyorum” dedi. Danimarkalı mevkidaşı Kasper Hjulmand ise Southgate’i “olağanüstü” liderliğinden dolayı tebrik etti, ancak ekledi: “Oyunun bu şekilde karara bağlanması beni sinirlendiriyor. Çok hayal kırıklığına uğradık.”

Soruşturma başlatılan İngiltere-Danimarka maçı için yeni iddia

Benzer Haberler