Uçak acil iniş yaptı! Türbülansta 1 yolcu hayatını kaybetti

Yayın tarihi: 21 Mayıs 2024 Salı 2:30 pm - Güncelleme: 21 Mayıs 2024 Salı 2:30 pm

Londra’dan Singapur’a sefer yapan yolcu uçağında bir kişi türbülans nedeniyle hayatını kaybetti. Yaralıların da bulunduğu uçağın, rota değiştirerek Bangkok’a iniş yaptığı ifade edildi.

Singapur Havayolları, Londra’dan Singapur’a sefer yapan yolcu uçağında türbülans nedeniyle bir kişinin hayatını kaybettiğini, yaralıların da olduğunu duyurdu. Uçağın, rota değiştirerek Bangkok’a iniş yaptığı ifade edildi.

Singapur Havayolları’ndan yapılan açıklamada, olayın Londra’nın Heathrow Havalimanı’ndan Singapur’a giden, SQ321 sefer sayılı yolcu uçağında meydana geldiği ifade edildi. Havayolu şirketinden yapılan açıklamada, “Singapur Havayolları’nın 20 Mayıs 2024 tarihinde Londra’dan (Heathrow) Singapur’a sefer yapan SQ321 sefer sayılı uçağı seyir halindeyken şiddetli türbülansla karşılaşmıştır. Uçak Bangkok’a yönlendirilmiş ve 21 Mayıs 2024 tarihinde yerel saatle 15.45’te iniş yapmıştır. Boeing 777-300ER uçağında yaralılar ve bir ölü olduğunu teyit edebiliriz. Singapur Havayolları merhumun ailesine en derin taziyelerini sunar” denildi.

Uçak ve helikopter kazalarında ölen devlet liderleri

Kaynak: DHA