Twitter, Instagram, Facebook’a erişim sağlanamıyor

28 Şubat 2020 Cuma

Twitter, Instagram, Facebook’a erişim sağlanamıyor

Türkiye’de saat 23.30 itibarı ile İdlib’de yaşanan gelişmeler sonrası sosyal paylaşım siteleri Twitter, Facebook ve Instagram’a erişim sağlanamıyor. Dünya çapında internet kesintilerini ve erişim sıkıntılarını takip eden Netblocks.org, Türkiye’deki kullanıcıların yaşadığı Twitter erişim sorununu doğruladı. Sosyal medya kullanıcıları Twitter, Instagram, Facebook sistelerinin kapanıp kapanmadığını araştırıyor. Twitter, Facebook ve Instagram’a erişim sıkıntısının sebebi haberimizde…

Gece saatlerinde İdlib’de yaşanan saldırının ardından Twitter, Facebook ve Instagram’a erişilemedi, tahminlere göre dezenformasyonu engellemek amacıyla sosyal medya siteleri geçici olarak kapatıldı. Sabah saatlerinde sitelere erişim sağlanmaya başlanırken yavaşlık sürüyor. Sitelere erişim konusunda farklı operatörlerde farklı durumlar gözleniyor.

RESMİ AÇIKLAMA YOK

Sosyal medya sitelerine erişim yasağına dair resmi bir açıklama yapılmadı ancak erişim sorunu küresel değil ve sadece Türkiye’de yaşanıyor. İnternetteki erişim sorunlarının bugün ortadan kalkması bekleniyor.

Dünya çapında internet kesintilerini ve erişim sıkıntılarını takip eden Netblocks.org, Türkiye’deki kullanıcıların yaşadığı Twitter erişim sorununu doğruladı.

Kuruluş tarafından yapılan açıklamada, “Twitter Türkiye genelinde Türk Telekom kullanıcıları için yerel saatle 23:30’dan itibaren kullanılamaz hale geldi” ifadesi kullanıldı.

Benzer Haberler