Twitch, Ulusal Müzik Yayıncıları Birliği ile bir anlaşma yaptı

23 Eylül 2021 Perşembe

Twitch, Ulusal Müzik Yayıncıları Birliği ile bir anlaşma yaptı

Amazon’un sahip olduğu canlı yayın hizmeti, platformda lisanslı müziğin kullanımı için finansal bir anlaşma yaptı. Twitch ayrıca içerik oluşturuculara bir e-postada, yayıncıların ve hak sahiplerinin kullanabilecekleri yeni bir süreci de başlattığını söyledi.

Yeni süreç direkt olarak ceza kesilmesi yerine bir uyarı ile başlayacak. Kullanılan müziğin hak sahibi bir akışı rapor ettiğinde, Twitch bir uyarı verecek ve izinsiz müzik içeren klipleri kaldıracak. Bariz bir ihlal durumunda ( örneğin, konserlerin yeniden yayınlanması ve yayınlanmamış parçaların sızdırılması gibi) Twitch, kullanıcının geçmişine bağlı olarak doğrudan bir ceza verebilecek.

Twitch

 

Twitch, e-postasında, yeni sürecin daha bağışlayıcı olduğunu bildirdi. İçerik oluşturucuların akışlarında kullanım izni olmayan bir şarkıyı kullanmaları durumunda şirket daha bağışlayıcı olacak. Ancak Virtual Economy Podcast’ten Mike Futter, yeni sürecin müzik yayıncılarının şarkılarını izinsiz kullananları mimleyebileceğini düşünüyor. Analiste göre bu yeni sistem işleri daha kolay hale getirmeyecek. Twitch direkt olarak videolarını kaldıracağından, yayıncılar ihlal olarak işaretlendiklerinde bir rapora itiraz edemeyecekler.

Daha önce bir müzik parçasını kullanma haklarını güvence altına almış olan kullanıcılar bile, yanlış bir şekilde işaretlenirlerse içeriklerini sildirebilir. Ancak Billboard, Twitch’in müzik uygulamasında ileriye dönük planlarının henüz belirlenmediğini söylüyor. Platform, yeni raporlama sürecine gelince, içerik oluşturuculara önümüzdeki haftalarda paylaşacak daha fazla bilgiye sahip olduğunu söyledi.

Koronavirüs aşıları karantinaya girmenizi engelleyebilir: Sağlık Bakanlığı yeni karar aldı

Benzer Haberler