Twitch,  devasa hack hakkında bir güncelleme yayınladı

10 Ekim 2021 Pazar

Twitch,  devasa hack hakkında bir güncelleme yayınladı

Twitch platformundaki verilerin sızdırılması problemiyle gündeme geldi. Şirket konuyla ilgili sorumluluk üstlendi ve açıklama yaptı. Verilerin “daha sonra kötü niyetli bir üçüncü taraf tarafından erişilen bir Twitch sunucusu yapılandırma değişikliğindeki bir hata nedeniyle” sızdırıldığı duyuruldu.

Ekiplerinin saldırıyı araştırmak için “aciliyetle” çalıştığını da sözlerine ekledi. Amazon’un sahip olduğu akış sitesi, şifreler de dahil olmak üzere herhangi bir giriş bilgilerinin açığa çıktığına dair “hiçbir belirti” olmadığını ekledi. Şirket, “Ayrıca, tam kredi kartı numaraları şirket tarafından saklanmıyor, bu nedenle tam kredi kartı numaraları açığa çıkmadı” ifadelerini ekledi.

Twitch

Şirket ayrıca “çok dikkatli davranarak tüm akış anahtarlarını sıfırladık” açıklamasını yaptı. Kullandığınız yayın yazılımına bağlı olarak, yeni bir yayın başlatmak için yazılımınızı manuel olarak güncellemeniz gerekebilir. Şirket, “TwitchStudio, Streamlabs, Xbox, PlayStation ve TwitchMobile App kullanıcılarının yeni anahtarınızın çalışması için herhangi bir işlem yapmasına gerek yok” diye yazdı. “Twitch hesaplarına bağlanan OBS kullanıcılarının da herhangi bir işlem yapmasına gerek yok.”

Ancak, OBS hesabınızı Twitch’e bağlamadıysanız, akışınızı TwitchDashboard’dan manuel olarak kopyalamanız ve OBS’ye yapıştırmanız gerekir. “Diğerleri için, lütfen seçtiğiniz yazılımın özel kurulum talimatlarına bakın.” Dün saldırganlar, sitenin mobil, masaüstü ve konsol Twitch istemcileri de dahil olmak üzere “Twitch.tv‘nin tamamını” çaldıklarını duyurmuştu.

Üniversitelerin yeni konavirüs tedbirleri bakın hangileri olacak

Benzer Haberler