TV8’e boykot sonuç verdi… Reytingler çakıldı

1 Aralık 2020 Salı

TV8’e boykot sonuç verdi… Reytingler çakıldı

Masterchef Türkiye’de Uğur Yılmaz Deniz geçmişteki sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek diskalifiye edildiği anlar sosyal medyada “TV8’e boykot” çağrılarıyla eleştirilmişti. Sosyal medya kullanıcıları ise yeni günde “Tv8’in reytingleri düştü mü?” sorusunu sordu. 30 Kasım reyting sonuçlarında boykot nedeniyle Masterchef yarışmasının 8 sıra birden düştüğü görüldü.

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 kanalında yayınlanan Masterchef adlı ‘yemek yapma yarışması’ programında, yarışmacılardan Uğur Yılmaz Deniz, geçmişteki sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek diskalifiye edildi. Kararın yarışmacının yüzüne açıklanması ve yarışmacının döktüğü gözyaşları, bir ‘şov’ nesnesi gibi kullanılarak saniye saniye ekranlara getirildi. Bu görüntülerin ardından kamuoyunda “TV8’i boykot etme” çağrısı yapıldı.

Acun Ilıcalı’ya kötü haber! TV8’e karşı boykot çağrısı

Uğur Yılmaz Deniz’in yarışmadan bu şekilde ihraç edilmesinin ardından, sosyal medyada Twitter kullanıcıları TV8’e tepki gösterdi. Konu, ekşisözlük’te ve Twitter’da en fazla tartışılan başlıklardan biri oldu.

Binlerce kişi, bir insanın gözyaşlarının şov nesnesi haline getirilmesine tepki göstererek, “TV8’i izlememe” çağrısında bulundu. Paylaşımlarda, “Masterchef yarışmasında genç bir insanı topluma linç ettiren ve bundan reyting kasan bu kanalı boykot ediyor ve sizleri de bu boykota davet ediyorum” şeklinde yorumlar yapıldı.

Masterchef Türkiye yarışmasında Uğur diskalifiye edildi Acun’a tepki yağdı

Yapılan paylaşımların pek çoğunda, her ne kadar geçmişte hata yapmış olsa da insanların bu şekilde rencide edilmesinin modern toplumların değer yargılarına aykırı ve çağdışı bir yaptırım olduğu vurgulanarak, başta Acun Ilıcalı olmak üzere TV8 kanalı toplumdan özür dilemeye davet edildi.

REYTİNGLER ÇAKILDI

Eski yarışmacı Güzide’den MasterChef’e tepki

29 Kasım günü için yayınlanan reyting sonuçlarına göre; Total’de 1.sırada TV8’de yayınlanan “Masterchef Türkiye” yer aldı.  Tv8 için yapılan boykot çağrısı sonrası Masterchef programının reytingleri 8 sıra birden gerilerken 9. sırada yer bulabildi.

29 KASIM 2020 REYTİNG SONUÇLARI

30 KASIM REYTİNG SONUÇLARI

 

AKP’li belediyenin MasterChef için ödediği para dudak uçuklattı

Benzer Haberler