Tuzla Belediye Başkanı: Eski başkan belediyenin 75 dönümlük arazisini satışa çıkardı

Yayın tarihi: 4 Nisan 2024 Perşembe 9:55 am - Güncelleme: 4 Nisan 2024 Perşembe 10:06 am

Haber: Özlem Aktürk

Yerel seçimlerin ardından Tuzla’da belediye başkanı seçilen Eren Ali Bingöl, Tuzla Belediyesi’nin toplamda 75 dönümden oluşan iki parselini satışa çıkarmak için başvuruda bulunduklarını söyleyerek, “İtirazla mazbatayı uzatmaya çalışıyorlar” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı seçilen Eren Ali Bingöl TELE1 ekranlarında konuştu. Tuzla’da AKP’lilerin seçim sonuçlarına itiraz ettiğini ve bu itirazın nedeninin satış gerçekleştirmek için süreç kazanmak olduğunu söyledi. Bingöl şu ifadeleri kullandı:

“Biz yaklaşık 20 bin oy farkıyla bu seçimi kazandık. Yaklaşık 4 bin geçersiz oy var. Buna rağmen oyların tekrar sayılması için itiraz ettiler. Bunun amacı süreç kazanmak. Pazartesi günü Tuzla Belediyesi’nin toplamda 75 dönümden oluşan iki parselini iştirak şirketine satışı için başvuruda bulundular. Satış gerçekleşti. Ne yapmaya çalışılıyor? İtirazla mazbatayı uzatmaya çalışıyorlar. Sanki yeni seçilmişler gibi başkan yardımcısı atıyorlar. Özel kalem müdürü atıyorlar. İmza attırmaya çalışıyorlar. Memurlar bizi arıyor. İmza atalım diye baskı kuruyorlar, imza atmıyoruz diyorlar. Memur imza atmayınca belediye başkanı bizzat imza atıp işlemleri sürdürmek istiyor. Bize düşmek bu hakkı korumak”

Mazbatasını alan İmamoğlu’ndan ‘Tuzla’ çıkışı: Verin arkadaşıma mazbatasını

Kaynak: TELE1