Türkiye’nin en çok merak ettiği sinema oyuncusu Kemal Sunal oldu

11 Nisan 2022 Pazartesi

Türkiye’nin en çok merak ettiği sinema oyuncusu Kemal Sunal oldu

Dünyanın en popüler internet arama motoru Google’ın verilerine göre Türk sinemasının değerli ismi merhum Kemal Sunal, Türkiye’de en çok aranan ve merak edilen sinema oyuncusu oldu.

Dünyada ve ülkeler bazında yükselen arama trendlerini paylaşan Google, geçtiğimiz günlerde açtığı Türkiye resmi Twitter hesabından da merak uyandıran bilgileri paylaşmaya devam ediyor.

Google Türkiye, geçtiğimiz günlerde açtığı resmi Twitter hesabında hem dünyada hem de Türkiye’de en çok merak edilen konuları keşfetmeye imkan veren Google Trends sonuçlarına sıklıkla yer veriyor. Şimdi de bugüne kadar Türkiye’de en çok aranan ve merak edilen sinema oyuncusunu duyurduğu bir paylaşımda bulundu.

EN ÇOK ARANAN VE MERAK EDİLEN KEMAL SUNAL

NTV’nin haberine göre; Google Trends’e göre 2000 yılında kaybettiğimiz, Türk sinema tarihine damga vuran, bugün hâlâ 7’den 70’e herkesin kahkahalarla izlediği Yeşilçam’ın usta sanatçısı Kemal Sunal, Türkiye’nin bugüne kadar Google’da en çok aradığı sinema oyuncusu konumunda. Google Türkiye’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla ilk olarak kullanıcılara sorulan “Türkiye’de tüm zamanların en çok merak edilen sinema oyuncusu sizce kimdir?” sorusu kısa süre içerisinde kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı.

 

‘Kemal Sunal cimridir’ sözlerine eşi Gül Sunal’dan yanıt

 

 

Benzer Haberler