Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan THY’ye yanıt: Kabin yükseltme talebimiz yerine getirilmedi

Yayın tarihi: 27 Mayıs 2024 Pazartesi 7:46 am - Güncelleme: 27 Mayıs 2024 Pazartesi 11:35 am

Haber: Özlem Aktürk

Türk Hava Yolları (THY), A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularının tepki çeken yolculuğunda Türkiye Voleybol Federasyonu’nu (TVF) suçlayınca federasyondan yanıt gecikmedi.

Milli takım oyuncuları, Milletler Ligi maçları için ABD’ye gitti. Oyuncular, 13 saatlik yolculuğu ‘ekonomi sınıfı’yla uçmaya tepki göstermişti. THY, tepkiler üzerine sorumluluğun kendilerinde değil, Türkiye Voleybol Federasyonu’nda (TVF) olduğunu savunmuştu.

THY’den Filenin Sultanları’na büyük ayıp! “Başka takımlara özel uçak, bize gelince ekonomi”

 

TVF’den THY’ye yanıt geldi:

“Söz konusu uçuş hakkında THY yetkilileri tarafından federasyonumuza karşı ifadeler içeren, gerçeği yansıtmayan açıklamalar sebebi ile kamuoyunu bilgilendirmek zaruri hale gelmiştir.

Federasyonumuz, bağlı olduğu mevzuatlar gereğince Business Class bilet alamamaktadır. Söz konusu ABD seyahati öncesinde 17.05.2024 tarihinde kafilemizin seyahat listesi hem yazılı hem şifahen THY ile paylaşılarak özellikle kabin yükseltme (upgrade) konusunda destek istenmiştir.

THY, talebimize istinaden TVF’nin tüm faaliyetlerine yönelik tüm bir sene içerisinde sadece 20 kişi için uçak müsaitliğine göre kabin yükseltme hakkı olduğunu ve bu işlemin uçuş öncesi müsaitlik durumuna göre gerçekleştirilebileceğini bildirmiştir. Takımımızın 26.05.2024 tarihindeki uçuşunda takım kafilemizden hiç kimse kabin yükseltme hakkından faydalanmamıştır.

THY ile federasyonumuz arasındaki sözleşme barter sözleşme kapsamındadır ve maddi ödeme içermemektedir. Sözleşmedeki tüm haklar federasyonumuz faaliyetlerinde uçak bileti olarak kullanılmaktadır.

Sonuç olarak; söz konusu uçuşta hiçbir bilete kabin yükseltme (upgrade ) işlemi yapılmamış, uçuş listemiz de Türk Hava Yolları yetkililerince yapılan açıklamaların aksine elektronik postalarla sabit olduğu üzere 17.05.2024 tarihinde Türk Hava Yolları yetkilileri ile paylaşılmıştır. Gerçeğe aykırı yapılan açıklamaları kabul etmek mümkün değildir.”

 

Kaynak: HABER MERKEZİ