Yandaş Sabah gazetesi: Kılıçdaroğlu’nun korumaları gözaltına alındı

5 Mayıs 2019 Pazar

Yandaş Sabah gazetesi: Kılıçdaroğlu’nun korumaları gözaltına alındı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye’nin Halep kentinde şehit olan Yüzbaşı Celalettin Özdemir için düzenlenen cenaze törenine katıldı…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye’nin Halep kentinde şehit olan Yüzbaşı Celalettin Özdemir için düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Geçen haftalarda katıldığı şehit cenazesinde linç edilmek istenen Kılıçdaroğlu, Ankara’da düzenlenen cenaze töreninde hazır bulundu. Törende Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de yer aldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, tören öncesi şehit ailesine başsağlığı da diledi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Hükümete yakın Sabah gazetesi ise, Kılıçdaroğlu için yoğun güvenlik önlemleri alan korumaların Yüzbaşı Özdemir’in cenazesinde gözaltına alındığını ileri sürdü

Cenaze namazına CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılmaya karar verdi. Namaz öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu camiye gelmeden CHP’lilerle birlikte 39 badyguardın da avluya geldiği görüldü.

Ankara emniyet müdürü Servet Yılmaz yoğun güvenlik önlemleri arasında CHP’liler ile birlikte hareket eden ve şüpheli görülen 35 kişinin gözaltına alınması talimatı verdi.

Şüpheli görülen bu kişiler Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

39  kişinin Kemal Kılıçdaroğlu’na sözde korumalık yapacağı ileri sürüldü.”

HEPSİ CHP ÜYESİ…

Sabah’ın “bodyguard” diye lanse ettiği tamamı CHP üyesi olan bu kişilerin gönüllü olarak cenazeye katılanlar olduğu öğrenildi.

Benzer Haberler