Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Dünya

Türkiye Kolombiya’ya 26 bin Koronavirüs test kiti gönderdi

Türkiye’nin Koronavirüs salgınıyla ilgili mücadelesinde en çok eleştirilen konu tanı test yapılan hasta sayısının az olması. Bu sorunun çözümü için Çin’den 2 milyon hızlı tanıma test kiti alındı. Ülkenin bu kadar ihtiyacı varken, İran’dan sonra Kolombiya’ya da 26 bin test kiti yollandığı ortaya çıktı.

Kolombiya, Türkiye’den gönderilen 26 bin yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tanı testinin geldiğini açıkladı.

50 milyon nüfusu olan Güney Amerika ülkesi Kolombiya’da şu ana kadar 235 Koronavirüs vakası görüldü. Virüs nedeniyle üç kişi hayatını kaybetti.

26 BİN TEST KİTİ

Kolombiya Ulusal Gıda ve İlaç İzleme Enstitüsü, Koronavirüs tanılarının daha hızlı tespit edilmesi için Türkiye’den pazar günü 26 bin testin ülkeye ulaştığını duyurdu.

Enstitü Direktörü Julio Cesar Aldana, Türkiye hükümetine desteklerinden ötürü teşekkür ederek, “Türkiye hükümeti, Devlet Başkanı Ivan Duque ve birçok kuruluşumuz sayesinde Koronavirüsün tespitini çok daha hızlı yapabileceğiz” ifadesini kullandı.

Kolombiya Dış Ticaret Bakan Yardımcısı Laura Valdivieso da Türkiye’nin desteği sayesinde ülkedeki Koronavirüs’le mücadelede test kapasitesinin artacağını söyledi.

Kolombiya, Türkiye’den gönderilen 26 bin yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tanı testinin geldiğini açıkladı.

loading...