Türk vatandaşlığı almak ara sokaklara düştü! Yusufpaşa’da yabancı kaldık

Yayın tarihi: 16 Mayıs 2022 Pazartesi 11:30 am - Güncelleme: 23 Eylül 2022 Cuma 10:40 am

Özel Haber: Letisya Azak

Luiz Letisya Azak-Fırat Yeşilçınar-İSTANBUL

Türk vatandaşlığı almak ara sokaklara düştü. Fatih Yusufpaşa’da dolaşırken kendimizi yabancı hissettik. Neredeyse tüm tabelalar yabancı dillerde. En çok göze çarpan tabelalar da Türk vatandaşlığı almanın ilanları. Ara sokaklar bile Türk vatandaşlığı almaya uygun ev ilanlarıyla dolu.

AKP’nin yanlış politikaları sonucu başlayan kaçak göç devam ediyor. Yabancıların en yoğun yaşadığı Fatih’in Yusufpaşa semtinde çok sayıda tabela değiştirilmiş durumda. Yusufpaşa’da bir hanın girişinde asılı olan tabela ise yaşanan dönüşümü net bir şekilde anlatıyor.

TELE 1 ekibi olarak Yusufpaşa’ya gittik ve dönüşümü yerinde gözlemledik. Yusufpaşa’daki han girişinde bulunan onlarca tabela ya Arapça ya da yabancı bir dilde yazılmış durumda. Hatta bazı tabelalarda Türkçe kelime bile kullanılmamış. Bazı sokaklar ise Türk vatandaşlığı almaya uygun ev ilanlarıyla dolu.

 

Han girişinde bulunan tabelalar

ERKEKLER GRUPLAR HALİNDE BEKLİYOR

Yusufpaşa’daki dönüşüm bununla da sınırlı değil. Sokaklarda gruplar halinde duran çok sayıda yabancı erkek bulunuyor.

Bazı sokaklarda ise yabancıların yoğunluğu farklı bir görüntü oluşturmuş durumda.

 

 

YABANCILARA VATANDAŞLIK VE KONUT SATIŞI

Yine Türkiye’de sık sık gündeme gelen ve tartışma konusu olan Türk vatandaşlığı ve yabancı konut satışı da Yusufpaşa’da çok sayıda işyerinde yapılıyor. Bazı yerlerde Türk Vatandaşlığı, oturma izni, sigorta ve vize işlemleri yapılırken bazı yerlerde ise vatandaşlık almak isteyenlere konut satışı yapılacağı belirtilmiş.

Türk Vatandaşlığı

Türk vatandaşlığına uygun ev