Türk Telekom İspanya’da final öncesi yaşanan ‘skandal’ı kınadı

Yayın tarihi: 3 Mayıs 2023 Çarşamba 6:54 pm - Güncelleme: 3 Mayıs 2023 Çarşamba 6:55 pm

Türk Telekom Basketbol Kulübü, Avrupa Kupası finalinde İspanya temsilcisi Gran Canaria ile karşılaşacağı maç öncesi yaşanan skandalı kınadı.

7Days Avrupa Kupası finalinde İspanya temsilcisi Gran Canaria’ya konuk olacak Türk Telekom Basketbol Takımı’nda talihsiz bir olay yaşandı.

Türk Telekom Basketbol EuroCup finali öncesi kaza geçirdi!

‘SORUMLUSU HESABINI VERECEK’

Türk Telekom Genel Menajeri Önder Külçebaş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, maçın son hazırlıklarını tamamlamak üzere otelden salona gitmek için yola çıktıkları otobüsün şoförünün sebep olduğu olumsuz bir durumun meydana geldiğini kaydetti. Şoförün bilerek yolu uzattığını belirten Külçebaş, şu ifadeleri kullandı:

“Bizi salona getiren otobüs şoförü, 10 dakikalık yolu 40 dakikada geçti., İdmana geç kalıyorduk. Şoför, yolculuk sırasında radyonun sesini açtı. Kısmasını birkaç defa rica ettik. Daha sonra hocamız Erdem Can, kalkıp sesi kısmak istediğinde bilerek frene bastı. Hocamız kafasını cama çarparak boynunu incitti. Erdem hoca boyunlukla idmanı yaptırdı. Buradan da acil bir şekilde sedyeyle hastaneye götürüldü. Şu an MR çekiliyor. Ciddi bir travması var. Avrupa Kupası ve Gran Canaria’yı suçlamak istemiyoruz ama bunun sorumlusu hesabını verecek. Şunu da söylemek istiyorum, inşallah koçumuz takımın başında maça çıkacak.”

‘TEDAVİSİ ÜÇ HAFTAYI BULACAK’

Türk Telekom olayı kınadı. Yaşanan olumsuz durum sırasında kafasını cama çarparak boynunu inciten Erdem Can’ın durumuna da değinilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“Türk Telekom Basketbol Takımımızı 7Days Avrupa Kupası final maçı öncesi antrenmanın yapılacağı salona taşıyan otobüsün şoförünün sebep olduğu üzücü olayı kınıyor, en güzel cevabı parkede sportmence mücadele ederek vereceğimize inanıyoruz. Başta başantrenörümüz Erdem Can olmak üzere takımımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hocamız, hastanedeki tetkikleri sonrası konakladığı otele ulaşmış, boynunda oluşan ciddi travmanın tedavi sürecinin ise üç haftayı bulabileceği bildirilmiştir. Yaşanan olayla ilgili incelemelerimiz devam ederken, çıkacak sonuçların ve devam eden süreçlerin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”