Türk bayrağını indirip AKP ampulü bayrak astılar

10 Mayıs 2023 Çarşamba

Denizli’de bir özel mülkte bayrak direğine hem Türk bayrağı hem de AKP bayrağı çekildi. YSK’nin aldığı afiş ve propaganda kararları gereği siyasi parti bayrağının kaldırılmasına hükmedildi. AKP’li konut sahibi, Türk bayrağını bırakmak yerine partisinin bayrağını direkte bıraktı.

Denizli’deki skandal olay vatandaşların CHP Merkezefendi İlçe Örgütü’ne yaptığı ihbarı ile ortaya çıktı. Gerzele Mahallesi’nde bir özel mülkteki bayrak direğine Türk Bayrağı ve AKP bayraklarının altlı üstlü asılı olduğunu görenler durumu CHP İlçe Başkanlığı’na bildirdi.

CHP ilçe örgütü konuyu ilçe seçim kuruluna taşıdı. Kurul, parti bayrağının kaldırılmasına karar verirken, AKP ve MHP’li üyeler karara şerh koydu. Vatandaş ise Türk Bayrağı’nı kaldırdı, parti bayrağını da asılı bıraktı.

Diyarbakır surunun restorasyonu bitti Atatürk portresi ve Türk bayrağı yerine konmadı

‘İTİRAZIMIZ KABUL EDİLDİ’

görsel: sözcü

 

Sözcü’nün haberine göre; CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, vatandaşa ait meskendeki bayrak direğinde sürekli Türk Bayrağı’nın asılı olduğunu belirterek şunları dile getirdi.

“Bayrağımızla asılan AKP bayrağına yaptığımız itirazı Merkezefendi Seçim Kurulu kabul etti. Karara AKP ve MHP itiraz etti. Sonra Türk Bayrağımızı indirdiler, AKP bayrağı direkte kaldı. İktidar bir de bize vatan, bayrak dersi vermeye kalkıyorlar. Seçime sayılı günler var. Bizim iktidar dönemimizde Türk Bayrağımızı kimse indiremeyecek”

“SONRA DA BİZE VATAN BAYRAK DERSİ VERMEYE KALKIYORLAR”

MHP’li ve AKP’li üyenin şerhlerini Facebook hesabından paylaşan Horzum şunları da dile getirdi:

“YAZIKLAR OLSUN…
Bayrağımızla asılan AKP bayrağına yaptığımız itirazı Seçim Kurulu Başkanlığı kabul etti. Karara AKP ve MHP itiraz etti, karara muhalefet ŞERHİ koydu. Sonra naptılar biliyor musunuz? Türk Bayrağımızı indirdiler, AKP bayrağı direkte kaldı. Sonra^da bize Vatan, Bayrak dersi vermeye kalkıyorlar.
Süleyman Şah’ın Türbesini kaçırdınız, Yurtdışındaki tek toprağımızı ter edip Bayrağımızı indirdiniz,
Askeri alandaki Bayrağımızın indirilmesine göz yumdunuz,
Ege Denizindeki Adalarımızı Yunanistan’a terk ettiniz,
Kanla canla aldığımız Vatan Topraklarımızı Dolar karşılığı sattınız, satıyorsunuz
Şimdi de kalkıp bize Vatan, Milliyetçilik ve Bayrak diyorsunuz. Ayıp ayıp, biz bu Devleti kuran Partiyiz. Halkımızın değerleriyle AYIBINIZI örtmeye, bu Milletin aklıyla alay etmeye hakkınız yok.
HALK KAZANACAK, BİZ KAZANACAĞIZ…”