Tunç Soyer’den kayyum atanan ‘Urla’ için yeni hamle

22 Ocak 2020 Çarşamba

Tunç Soyer’den kayyum atanan ‘Urla’ için yeni hamle

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün sabah erken saatlerde Urla‘da CHP’li belediye meclis üyeleri ile sürpriz bir toplantı düzenledi. ‘Urla için yeni bir başkan seçilmesi’ konusunu rafa kaldıran Soyer, ‘sembolik bir başkan’ seçmek yerine ilçedeki belediye hizmetlerinin İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Şube Müdürü Yener Kırmızı üzerinden yapılmasını kararlaştırdı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün sabah erken saatlerde Urla’ya geçerek CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur ve CHP’li belediye meclisi üyeleriyle bir araya geldi.

CHP’li Urla Belediye Başkanı FETÖ iddiasıyla tutuklandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Urla Şube Müdürlüğü binası 1′ inci kattaki sürpriz toplantıya basın mensupları alınmadı.

ALTERNATİF BAŞKANDAN VAZGEÇTİ

Toplantıda, Urla’daki belediye hizmetlerinin bundan sonraki seyri ele alındı. Daha önce, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Burak Oğuz’un yerine, Urla Belediyesi için CHP’li meclis üyeleri arasından alternatif bir başkan seçileceğini açıklayan Soyer, bundan geri adım attı.

FETÖ iddiasıyla tutuklanan Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz’dan ilk açıklama

CHP’li üyelerin de talebi üzerine ‘sembolik bir başkan’ seçmek yerine Urla’daki çalışmaların İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Şube Müdürü Yener Kırmızı üzerinden yapılması, ihtiyaç duyulması halinde ise yanına siyasi bir ismin de verilmesinin gündeme geldiği öğrenildi.

CHP’li Burak Oğuz’un tutuklanması ve Urla Belediye Başkanlığı görevine Urla Kaymakamı Önder Can’ın vekaleten atanmasının ardından CHP’liler, Urla ESO Park’ta bir toplantı yapmıştı.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Orhan Sarıbal’ın yanı sıra çok sayıda milletvekili, CHP’li belediye başkanı, meclis üyesi, İl Başkanı Deniz Yücel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de katılmıştı.

Benzer Haberler