Trump’ın muhaliflerini “katlettiği” montaj video tepki çekti

14 Ekim 2019 Pazartesi

Geçtiğimiz hafta ABD Başkanı Donald Trump destekçilerinin Miami’de düzenledikleri konferansta gösterilen bir video, ABD liderinin eleştiri oklarını çekmesine neden oldu.

Trump destekçisi bir video kanalı tarafından hazırlanan klipte ABD lideri; Hillary Clinton, Bernie Sanders, Barack Obama gibi muhaliflerini tabancayla öldürüyor. Ayrıca videoda Trump’ın sık sık eleştirdiği CNN, Politico, BBC, MSNBC gibi haber kanalları da yer alıyor. CNN televizyonu, Trump’ın klibi kınaması çağrısında bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, destekçileri tarafından hazırlanan bir video nedeniyle bir kez daha muhaliflerinin hedefinde.

Trump’ın sahibi olduğu Doral Miami Resort isimli golf klübünde geçen hafta düzenlenen konferansta katılımcılara gösterilen bir videoda, Trump konuşmalarında sık sık eleştirdiği televizyon kanallarını ve siyasi rakiplerini “vahşi şekilde” öldürüyor.

Trump destekçisi YouTube kanalı “TheGeekzTeam” tarafından geçen yıl hazırlandığı belirtilen klibin, Hollywood yapımı “Kingsman: The Secret Service” filmdeki aksiyon sahnelerinden alınan bir kesit olduğu belirtildi.

Klipte “Sahte Haberler Kilisesi” adı verilen kiliseye giren Trump, sık sık eleştirdiği CNN, Politico, BBC, MSNBC gibi haber kanallarının yanı sıra eski Başkan Baracak Obama ile başkanlık seçimlerindeki rakipleri Hillary Clinton, Bernie Sanders ve John McCain’i de hedef alıyor.

Toplantıya Trump ailesi adına ABD liderinin büyük oğlu Donald Trump Jr. ile eski Beyaz Saray sözcüsü Sarah Huckabee Sanders’ın katıldığı kaydedildi.

CNN : “Trump bunu kınamalı, daha azı şiddeti desteklemek olur”

Haberin duyulmasının ardından bir açıklama yayınlayan CNN yöneticileri, Trump destekçilerinin bundan önce de medyayı hedef alan şiddet mesajları verdiklerini hatırlatarak, “Başkan ve ailesi, vakit kaybetmeden bu videoyu mümkün olan en sert şekilde kınamalı. Bundan daha azı şiddeti desteklemek anlamına gelir” ifadelerini kullandı.

Etkinlik organizatörlerinden Alex Phillips, New York Times’a videoyu kınadığını ve videonun etkinlikte nasıl oynatıldığını araştırdığını söyledi.

Trump’ın sözcüsü ise, videonun ABD liderinin başkanlık kampanyasıyla herhangi bir bağlantısı bulunmadığını ve kampanya ekibinin şiddeti hiçbir zaman hoş görmediğini söyledi.

Benzer Haberler