Trump, Venezüella Devlet Başkanı’yla ne şartla görüşeceğini açıkladı

22 Haziran 2020 Pazartesi

ABD Başkanı Donald Trump, Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile sadece Maduro’nun barışçıl bir şekilde ayrılması için görüşebileceğini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, dün Axios adlı internet sitesinde verdiği röportajdaki”Maduro ile görüşmeyi değerlendirebilirim”sözlerinin ardından, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

‘Radikal solcu’ olarak nitelediği Demokratların aksine kendisinin her zaman ‘sosyalizmin karşısında’ ve ‘Venezüella halkının yanında’ olduğunu belirten Trump, “Yönetimim her zaman bağımsızlık ve özgürlüğün yanında, baskıcı Maduro rejiminin karşısında yer almıştır” dedi.

Trump, “Maduro ile sadece bir şeyi konuşmak için görüşürüm: İktidardan barışçıl bir şekilde ayrılması” ifadesini kullandı.

Trump, dünkü Axios röportajında, eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın desteğiyle Venezüella’da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido’ya herhangi bir bağlılığının olmadığını dile getirerek, “Onunla da olur onsuz da ama Venezuela’da yaşananlara son derece karşıyım” ifadesini kullanmıştı.

Maduro ile muhtemel bir görüşmeye nasıl baktığının sorulması üzerine Trump, “Maduro görüşmeyi istiyor ve ben de görüşmelere karşı değilim. Çok az görüşme teklifini reddettim. Bunu değerlendirebilirim” demişti.

Benzer Haberler