Trump, ‘eski başkan’ olarak ilk kez topluma konuşacak

21 Şubat 2021 Pazar

Trump, ‘eski başkan’ olarak ilk kez topluma konuşacak

Eski Başkan Donald Trump’ın Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra ilk kez konuşma yapacağı açıklandı. Muhafazakar Siyasi Hareket Birliği yıllık toplantısında konuşma yapması planlanan Trump’ın, Demokrat Parti politikaları ve muhafazakar hareketin geleceği hakkında konuşması bekleniyor.

20 Ocak’ta Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanlığı görevini Joe Biden’a teslim eden eski Başkan Donald Trump’tan yeni bir haber geldi. Trump’ın Beyaz Saray’ı terk etmesinin ardından ilk kez halka açık bir platformda konuşacağı duyurudu.

The Hill haber sitesinde, “Trump Beyaz Saray’dan ayrıldığından beri ilk kez halka açık bir platformda konuşacak.” ifadesi yer aldı.

Donald Trump’ın, bu ay içinde Florida’nın Orlando kentinde Muhafazakar Siyasi Hareket Birliği (CPAC) yıllık buluşma toplantısında konuşacağı belirtilirken, toplantı için kesin tarih belirtilmedi.

Haftalar sonra ilk defa kameralar karşısına çıkacak olan Trump’ın, Demokrat Parti politikaları ve muhafazakar hareketin geleceği hakkında konuşması beklendiği kaydedildi. Amerikan Muhafazakarlar Birliği’nin ev sahipliğinde yapılacak toplantıda konuşması planlan Trump’ın, özellikle ABD Başkanı Joe Biden’ın af ve sınır politikalarını hedef alması beklendiği vurgulandı.

Trump en son 20 Ocak’ta, ABD’nin Demokrat Başkanı Biden’ın yemin töreni öncesinde Beyaz Saray’dan ayrılırken eşi Melania Trump ile kameraların karşısına geçmiş ve kısa bir veda konuşması yapmıştı.

Benzer Haberler