Trump, Beyaz Saray’dan taşınıyor: “Şimdi Miami düşünsün”

16 Ocak 2021 Cumartesi

Trump, Beyaz Saray’dan taşınıyor: “Şimdi Miami düşünsün”

ABD’de 3 Kasım başkanlık seçimlerini kaybeden Donald Trump, Miami’ye yerleşmeye hazırlanıyor. Trump Ailesi’nin Beyaz Saray’daki özel eşyası kamyonlara yüklendi. ABD basını taşınmayı “Trump artık Miami’nin derdi, Şimdi Miami düşünsün” başlığıyla gördü.

ABD’de başkanlık seçimlerini rakibi Joe Biden’a karşı kaybeden, ancak seçimlerde hile yapıldığını iddia ederek Biden’ın zaferinin iptal edilmesini isteyen Trump’ın talebi reddedilince. Donald Trump ve First Lady Melania Trump’ın Beyaz Saray’dan ayrılması kesinleşmişti.

Donald Trump, başkan olmadan önce New York’ta yaşıyordu. Şirketlerini ailesiyle birlikte yönettiği için çocuklarının da mal varlıkları New York’taydı.

ÇOCUKLARI DANIŞMANLIĞINI YAPIYORDU

Başkan olan Trump, ülke yönetimine de çocuklarını dahil etti. Kızı Ivanka Trump ve eşi Jared Kushner danışmanı oldu. Oğlu Donald Trump Jr. da babasının danışmanı Kimberly Guilfoyle ile birlikte olduktan sonra siyasete katıldı. Trump Ailesi ülkeyi hep birlikte yönettiğinden 2017’de Beyaz Saray yakınlarına taşındı. Trump seçimi kaybedince ailenin New York’a dönmesi bekleniyordu. Ancak ayrıştırıcı söylemleriyle ülkeyi ortadan ikiye bölen Trump Ailesi, New York’taki çevresini büyük ölçüde yitirdi. New York yönetimi ve birçok işletme, Trump’ın şirketiyle sözleşmeleri iptal etmeye başladı.

Aile üyeleri, sırasıyla yönünü Florida’ya çevirdi. Trump ve mevcut First Lady Melania Trump, Miami yakınındaki Palm Beach’te yer alan Mar-a-Lago konutlarına yerleşecek.

Beyaz Saray’dan taşınma işlemleri başladı. Ivanka Trump ve eşi Miami’den 30 milyon dolara gayrimenkul aldı. Sonrasında kızı Tiffany’nin erkek arkadaşıyla Miami’den ev aradığı ortaya çıktı. Son olarak oğlu Trump Jr. ile Guilfoyle da Miami’ye yerleşmeye karar verdi.

Benzer Haberler