Trump, Beyaz Saray’a veda etti: Bir şekilde geri döneceğim

20 Ocak 2021 Çarşamba

Donald Trump, ABD Başkanı sıfatıyla Beyaz Saray’dan son kez ayrıldı. Joint Base Andrews Askeri Havalimanı’nda veda konuşması yapan Trump, “Bir şekilde geri döneceğim” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) seçilmiş Başkan Joe Biden’ın yemin törenine saatler kala mevcut Başkan Donald Trump, Beyaz Saray’dan ayrıldı.

Biden’ın yemin törenine katılmayacağını açıklayan Trump, başkanlık helikopteri ile eşi Melania Trump ile birlikte Beyaz Saray’dan ayrıldı. Trump, kendisi için planladığı ‘veda töreninin’ yapılacağı Maryland eyaletinde yer alan Joint Base Andrews askeri havalimanına giderek veda konuşması yaptı.

Burada yaptığı konuşmada “Biz sıradan bir yönetim değildik” diyen Trump, şunları söyledi:

“Amerikan ordusunu yeniden inşa ettik. Yaptıklarımız gerçekten muazzamdı. Biz sıradan bir yönetim değildik. Bir şekilde geri döneceğim. Pandemi bizi etkilememiş olsaydı, inanılmaz rakamlara ulaşacaktık. Kongreye çok teşekkür etmek istiyorum birlikte çok iyi çalıştık, en azından bazı unsurlarıyla”

Melania Trump ise “Sizin First Lady’niz olmak benim için bir onurdu” ifadelerini kullandı.

Törenin ardından son kez başkanlık uçağı Air Force One’ı kullanan Trump, Club-Resort Mar-a-Lago’nun bulunduğu Florida Palm Beach’e uçuyor.

Biden ise yerel saatle 12.00’de (TSİ 20.00) başkent Washington’da alınan yoğun güvenlik önlemleri altında yemin edecek.

Benzer Haberler