Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Türkiye’yi ‘İşgalci’ ilan etti! Trump’tan sert açıklamalar: Kötü bir fikir. ABD bu saldırıyı desteklemiyor…

Trump, “ABD, Türkiye’nin Suriye’ye operasyonunu onaylamıyor” dedi. Trump yazılı açıklamasında, “Bu sabah bir NATO üyesi olan Türkiye Suriye’yi işgal etti. ABD bu saldırıyı desteklememektedir ve Türkiye’ye bu operasyonun kötü bir fikir olduğunu açık bir şekilde söylemiştir.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’nin Suriye’ye yönelik operasyonuna dair yazılı bir açıklama yaptı.

Operasyonu ‘kötü bir fikir’ olarak niteleyen Trump, “ABD, Türkiye’nin Suriye’ye operasyonunu onaylamıyor” dedi.

Trump’tan yeni Türkiye açıklaması! İŞİD’lileri almak zorundalar

Trump’ın yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“Bu sabah bir NATO üyesi olan Türkiye Suriye’yi işgal etti. ABD bu saldırıyı desteklememektedir ve Türkiye’ye bu operasyonun kötü bir fikir olduğunu açık bir şekilde söylemiştir. Bölgede hiçbir Amerikan askeri bulunmamaktadır. Siyasi arenaya girdiğim ilk günden beri, bu sonsuz ve anlamsız savaşları, özellikle de ABD’nin fayda görmediklerini- savaşmayı istemediğimi açık bir şekilde söyledim.

Trump: Suriye’deki Kürt nüfusu ortadan kalkarsa, Türkiye’nin ekonomisi mahvederim

Türkiye sivilleri, Hrıstiyanlar dahil olmak şekilde dini azınlıkları korumayı ve herhangi bir insani kriz yaşanmamasını taahhüt etmiştir ve biz de onların bu taahhüte bağlı kalmasını sağlayacağız.

Buna ek olarak Türkiye şimdi yakalanan bütün IŞİD savaşçılarının tutuklu kalmasından ve IŞİD’in hiçbir şekilde tekrar oluşmamasından sorumludur. Türkiye’nin verdiği taahhütlere uymasını bekliyoruz. Durumu yakından takip etmeye devam edeceğiz”.

loading...