TRT’ye çıkan Menzilci’den gelen tepkilere anlamsız yanıt

11 Nisan 2022 Pazartesi

TRT 1 ekranlarında Ramazan Sevinci ve Sahur Bereketi programlarıyla izleyici karşısına çıkan Yeni Şafak yazarı Serdar Tuncer, Menzil Cemaati’nin önde gelen isimlerinden Şemseddin Bektaşoğlu’nu konuk aldı.

Menzil Cemaati’ne yakınlığı ile bilinen Serdar Tuncer, Şemseddin Bektaşoğlu’yla önceki günkü programını “Mühim bir mevzuyu konuşmak için TRT 1 ekranlarındayız. Sahur Bereketi başladı, buyursunlar” diyerek duyurdu.

Profiline “Vergi mükellefi ve askerliğini yapmış TC vatandaşı” yazdı

Programın ardından Şemseddin Bektaşoğlu gelen tepkilere cevap verdi. Şemseddin Bektaşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Devletin televizyonuna davetimizden rahatsız olanlar için profilime ilave ettim. “Vergi mükellefi ve askerliğini yapmış TC vatandaşı” Herhalde yeterli olur” ifadelerini kullandı.

Şemseddin Bektaşoğlu, Menzil cemaati’nin ‘şeyh’i Abdulbaki Erol’un doğaüstü güçleri olduğunu öne sürdüğü sohbetiyle hatırlanıyor. Şemseddin Bektaşoğlu, Abdulbaki Erol’un, depreme “Sakinleş” dediğini, depremin ise “Sana itaat etmekle emrolundum” diyerek durduğunu söylemişti.

 

Benzer Haberler