TRT yöneticileri de çift maaş alıyor

11 Mayıs 2021 Salı

TRT yöneticileri de çift maaş alıyor

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun (TRT) yöneticilerinin, başka kurumlarda da yönetim kurulu üyesi oldukları ortaya çıktı.

TRT’nin 2020 yılı faaliyet raporunda, yönetim kurulu üyelerinin ayda 7 bin 259 TL ücret aldığı belirtildi. Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, raporun mali tabloları içeren bölümünde, “Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu dönem kârını dağıtmayıp kendi bünyesinde bırakmaktadır. 2020 yılında yönetim kurulu üyesi başına aylık ortalama 7 bin 259 TL üyelik ücreti ödenmiştir” denildi. TRT’nin 6 yönetim kurulu üyesinin 4’ü ise farklı kurumlarda da görev yapıyor. TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olan İbrahim Eren TÜRKSAT, Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu ise Basın İlan Kurumu’nda yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor. AKP eski milletvekili Mustafa Akış da, TRT’deki görevinin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak çalışıyor. TRT’nin yönetim kurulu üyelerinden Ali Osman Öztürk de Hitit Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürütüyor.

Kimler kimlerle beraber. “Mafya-siyaset-emniyet hattı”. Yasak sürekli olacak. TÜİK oyunu!. “Kimse neden sormuyor?”. TRT Kıbrıs’ı ayağa kaldırdı. 10 Mayıs 2021 Günün Özeti

Benzer Haberler