TRT Haber ve Arda Turan’dan sonra AKP’li belediye de bayramları karıştırdı

20 Mayıs 2020 Çarşamba

TRT Haber ve Arda Turan’ın ardından AKP’li Giresun Belediyesi de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yanlış kutladı. Belediye sonra paylaşımı silerek sosyal medya hesabından yeni bir kutlama mesajı yayınladı.

TRT ve Arda Turan’ın ardından bu kez de AKP’li Giresun Belediyesi 19 Mayıs’ı yanlış kutladı. Giresun Belediyesi’nin ilk paylaştığı mesajda “19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” yazıldı.

Rezalet! TRT Haber 19 Mayıs’ı ‘Cumhuriyet Bayramı’ diye kutladı

‘KİMİN HANGİ GEMİDE OLDUĞU BELLİ OLUYOR’

CHP Giresun Milletvekili TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Necati Tığlı da mesaj tepki gösterdi. Tığlı, “TRT’den sonra bir diğer skandal Giresun Belediyesi’nden geldi. Giresun Belediyesi de “19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” diye kutlama yapıyor. Kimin hangi gemide olduğu da belli oluyor. Biz Bandırma Vapurundayız. Sarayın saltanat kayığında olanlardan bu ülkeye hayır gelmez” dedi.

‘YEŞİL TOPLU BELEDİYE’

Profilinde ‘yeşil top’ işareti bulunan belediye daha sonra bu paylaşımı düzeltti. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı, ”Etik kurallara uyan milli hesaplar” çağrısıyla AKP’liler profillerine yeşil top koymaya başlamıştı.

TRT DE BAYRAMLARI KARIŞTIRDI

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), dün yayınlanan haber bülteninde 19 Mayıs için “Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” ifadesini içeren görsel yayınladı. Hatanın anlaşılması üzerine görsel kısa sürede değiştirildi. Sorumlu personel hakkında idari soruşturma başlattığını duyuran kurum bir de özür mesajı yayınladı.

Milli bayramları karıştıran TRT Haber’e tepki yağdı!

ARDA TURAN DA DAHİL OLDU

Milli futbolcu Arda Turan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak amacıyla sosyal medya hesabından paylaştığı videoda bayramları karıştırdı. 19 Mayıs’ı, 23 Nisan’la karıştıran Turan, “19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

TRT gibi Arda Turan da bayramları karıştırdı

Benzer Haberler