Trans güzellik kraliçesinin katıldığı programa RTÜK’ten para cezası

15 Mayıs 2021 Cumartesi

Trans güzellik kraliçesinin katıldığı programa RTÜK’ten para cezası

Türkiye’nin ilk trans güzeli seçilen oyuncu Çağla Akalın’ın Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Exxen isimli dijital medya platformunda yayınlanan Katarsis programına Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından para cezası verildi.

Artı Gerçek’ten Yağmur Kaya’nın haberine göre programın kendisinin yer aldığı bölümün yayından kaldırıldığını söyleyen Akalın, bölümün neden kaldırıldığına dair kendisine herhangi bir açıklamanın yapılmadığını vurguladı. Akalın, “Çocukluğumu,gençliğimi yaşadığım acıları anlatmaktan başka bir şey yapmadığım ve bir çok kişinin yüreğine dokunan programın benim olduğum bölüm RTÜK tarafından ceza yemiş” dedi.

Akalın, konuya dair yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu mübarek günde aldığım bir haberi beni seven, her zaman yanımda olan, ailenizin bir ferdi gibi bağrınıza bastığınız ve artık başka kimsenin olmadığına inandığım sevenlerim ile paylaşmak istiyorum. Exxen bölümü kaldırmış. Bana yapılan açıklama bu yönde. İlkleri başarmanın gurunu bir kez daha yaşadım. Tarihinde ilk kez bir trans kadının katıldığı program ceza yedi, tarihinde ilk kez bir platform ceza yedi belki Acun beye bile ilk defa bu ilki yaşattım. Benim son sözüm keşke çocukluğundan beri yaşadığım olayları anlattığım programa ceza kesmek yerine bana bu acıları yaşatanlara ceza kesilse idi. Keşke bu dünyada böyle bir kurul olsaydı. Allah’tan, Rabbimin mahşeri ve kıldan ince kılıçtan keskin adaleti var.”

ACUN’DAN ÖZÜR DİLEDİ

Yaptığı açıklamada “Herkesten özür dilerim” diyen Akalın, platformun sahibi Acun Ilıcalı’dan kanalına kesilen para cezası nedeniyle hakkını helal etmesini istedi.

Akalın, “Konuyu siyasi görüşe ve duruşa bağlayıp; beni siyasi görüş ve duruştan vurmaya kalkan herkese şimdiden tekrar ediyorum: Ben vatancı bir vatandaşım.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler