Trabzonsporlu taraftarların Boffin’i darbettiği anlar kamerada

Yayın tarihi: 1 Mayıs 2022 Pazar 7:12 pm - Güncelleme: 1 Mayıs 2022 Pazar 7:12 pm

Antalyaspor-Trabzonspor maçının bitimine dakikalar kala Trabzonsporlu taraftarlar sahaya indi. Sahaya inen taraftarların Antalyaspor kalecisi Ruud Boffin’i darbettiği anlar kameraya yansıdı.

Trabzonspor, Antalyaspor ile berabere kaldı. Bordo-mavili takım aldığı bir puan ile Süper Lig şampiyonu olmayı garantiledi. Maçın bitimine dakikalar kala ise Tranzonsporlu taraftarlar Antalyaspor kalecisi Ruud Boffin’i darbetti. Maçta yaşananlara Antalyaspor’dan tepki geldi.

AZİZ ÇETİN: FLORANUS DA DARBEDİLDİ

Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin, sahaya giren bazı taraftarların Antalyasporlu Floranus ve Boffin’e saldırdıklarını açıkladı.

Başkan Aziz Çetin, “Sahaya giren bazı taraftarlar futbolcularımız Floranus ve Boffin’e vurdu. Türk futbolunu kaosa sokmamak için takımı sahadan çekmedik. Verilecek cezanın takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

ANTALYASPOR’DAN YAZILI AÇIKLAMA

Antalyaspor, sosyal medya hesabından Trabzonsporlu taraftarların oyuncuların darbedilmesine tepki gösterdi.

Antalyaspor, maçın tamamlanmadan önce binlerce taraftarın sahaya girmesi nedeniyle; yönetim, futbolcular, teknik ekip ve delegasyonun can güvenliğinin tehlikeye atıldığını kaydetti. Türk futbolunda kaos yaratmamak için sahadan çekilmediklerini bildiren Antalyaspor’un açıklaması şöyle:

“Geçmişten bugüne kadar hep saha içinde kalmaya çalıştık, bunu da başardık. 30 Nisan gecesi olduğu gibi. Futbolcularımız aslanlar gibi mücadele etti, adeta futbol dersi verdi, şampiyon takıma yenilmeyen tek takım olmanın yanı sıra 13 maçlık yenilmezlik rekorumuzu yineleyip hedefimizi diri tutmayı başardı ve camiamızı gururlandırdı.

Ancak karşılaşma tamamlanmadan önce binlerce Trabzonspor taraftarının sahaya girmesi nedeniyle yönetimimiz, futbolcularımız, teknik ekibimiz ve delegasyonumuzun can güvenliği tehlikeye atıldı. Futbolcularımız arbedenin ortasında kaldı. Birçoğu çıkış tüneline giderken sayısız darbe ve yumruğa maruz kaldı. Yönetim olarak hemen müdahale ettik, gerekli girişimleri anında yaptık, oyuncularımızın güvenliğini sağladık.

Türk futbolu için takımımızı sahadan çekmedik, kaos istemedik, saha içinde kalmaya devam ettik. Ancak karşılaşmanın bitimiyle birlikte sahaya inen Trabzonspor taraftarı özellikle iki futbolcumuzu darp ederek en hafif tabirle çağ dışı bir görüntü sergilemeye maçtan sonra da devam etti. Sadece 5 dakika önce benzer bir görüntü yaşanmasına rağmen gerekli önlemleri alamayan güvenlik görevlilerinin yetersiz müdahalesine şahit olduk. Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dik duruşumuzdan vazgeçmeyecek, sahada kalmayı sürdüreceğiz.

Şu konunun altını çizmek istiyoruz: Futbol sahasında futbolcu darp edilmemeli, sahalar futbolcuların canlarını zor kurtardığı yer olmamalı. Ne bizim ne de bir başka takımın futbolcusunun darp edilmesine, daha doğrusu Türk futbolunun yumruklanmasına asla seyirci kalmayacağız. Futbol Federasyonu ve kurullarının alacağı kararların, vereceği cezaların takipçisi olacağız.”

 

 

Trabzonsporlular, şampiyonluk kutlamalarında sahneye çıkan Süleyman Soylu’yu yuhladı