Trabzonspor’dan Fenerbahçe’ye ‘yıldız’ göndermesi

7 Temmuz 2022 Perşembe

Trabzonspor, Fenerbahçe’nin ‘5 yıldızlı forma’ kararına gönderme yapan bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda “Armamızdaki şanlı yıldızımızı kontrol ettik, hâlâ yerinde” denildi.

Fenerbahçe’nin 5 yıldızlı forma çağrısının ardından sosyal medyada konu gündem olurken, Trabzonspor’dan dikkat çeken bir paylaşım yapıldı.

‘ARMAMIZDAKİ ŞANLI YILDIZI KONTROL ETTİK, HÂLÂ YERİNDE’

Bordo mavili kulübün Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Taraftarlarımızdan gelen yoğun sorular üzerine bilgilendirme: Armamızdaki şanlı yıldızımızı kontrol ettik, hâlâ yerinde. Merak etmeyin, içiniz ferah olsun şampiyon takımın taraftarı” denildi.

FENERBAHÇE’NİN ‘BEŞ YILDIZ’ KARARI

Fenerbahçe, 1959 yılı öncesinde kazandığı şampiyonlukların Süper Lig’e dahil edilmesi, bundan doğan maddi ve manevi taleplerinin karşılanması için Türkiye Futbol Federasyonuna başvuruda bulunmuştu.

Fenerbahçe daha sonra “28 Türkiye şampiyonluğunun karşılığı olarak 5 yıldızlı logo kullanımını hayata geçirdiğini” duyurmuştu. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, şöyle denilmişti: “Kulübümüz, bu sezon itibarıyla Türkiye Futbol Federasyonunun kurulduğu 1923 yılından bugüne kadar uzanan 100 yıllık sürede kazandığı 28 Türkiye şampiyonluğunun karşılığı olan beş yıldızlı logo kullanımını hayata geçirmiştir. Değerli paydaşlarımız olan tüm basın yayın kurum ve kuruluşlarından, kulübümüzün bu kararına hassasiyetle yaklaşmalarını; armamızı mecralarında bu şekliyle kullanmalarını rica ediyoruz.”

İşte Trabzonspor’un yeni sezon formaları

Benzer Haberler