Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu’ndan men kararı sonrası ilk açıklama

4 Haziran 2020 Perşembe

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu’ndan men kararı sonrası ilk açıklama

Trabzonspor’un Avrupa kupalarından 1 yıllığına men edilmesi kararının ardından Başkan Ahmet Ağaoğlu basın toplantısı düzenledi. Açıklamalarda bulunan Ağaoğlu “Yanlış değerlendirme sonucu verilen kararın CAS’tan döneceğine inancımız tamdır. Süreç belki uzayabilir kesin bir şey söyleyemiyorum. Asla ve asla bizim aleyhimizde olmayacak” dedi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo mavili ekibin Finansal Fair Play yükümlülüklerini yerine getirmediği için 1 yıl Avrupa’dan men edilmesi sonrası basın toplantısı düzenledi. Kararın yanlış bir değerlendirme sonucu alındığını söyleyen Ağaoğlu, CAS’a başvuru yaptıklarını ve bu kararın iptal edileceğini söyledi.

UEFA’dan Trabzonspor’a Avrupa’dan bir yıl men cezası

Süper Lig’de 8 maçlık kritik bir sürece girdiklerini belirten Ağaoğlu, Türkiye Kupası’nda da yarı finalde olduklarını belirterek taraftarların bu maçlara motive olması gerektiğini ifade etti. Karara itiraz süreciyle ilgili olarak “Bu konudaki hassasiyeti anlıyorum ama bu görevi bize bırakın. Kontrolümüz altında. Süreç belki uzayabilir kesin bir şey söyleyemiyorum. Asla ve asla bizim aleyhimizde olmayacak” diyen Ağaoğlu taraftarları sükunete çağırdı.

Benzer Haberler