Trabzon’da heyelan! O anlar kamerada

18 Nisan 2022 Pazartesi

Ttrabzon’un Sürmene ilçesinde heyelan meydana geldi. Dik yamaçtan gelen heyelan, 3 evi kullanılamaz hale getirdi. O anlar ise vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı.

Sürmene’de ilçenin yüksek kesimlerinde karın ani hızlı erimesi sonucu toprağın yumuşamasıyla sabah saatlerinde Oylum Mahallesi’nde heyelan meydana geldi. Dik yamaçtan gelen heyelan, evler ve yolu da aşarak Küçük Dere’ye ulaştı. Heyelanda boş halde tek katlı 3 ev, kullanım dışı okul ve lojman toprak altında kaldı. Heyelanda toprakla dolan mahalle yolu ulaşıma kapandı. Bölgeye gelen AFAD ve belediye ekipleri inceleme başlattı, riskli olduğu değerlendirilen 2 ev tedbir amaçlı boşaltıldı.

O ANLAR KAMERADA

Bölgede irili ufaklı süren heyelan anları da çevredekiler tarafından cep telefonunun yanında DHA kamerasınca da görüntülendi. Görüntülerde, toprak kaymasının sürdüğü, ardından da çamurlu suların dereye aktığı görülüyor. Heyelanlı bölgede cep telefonuyla çekim yapan bir kişinin de “Koptu geliyor dağ, yol, dere kapandı. Allah korusun” dediği duyuluyor.

Meteoroloji’den 39 ile yağış uyarısı

Benzer Haberler