Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nden ‘Andımız’ açıklaması: Tamamen tesadüf

17 Mart 2021 Çarşamba

Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nden ‘Andımız’ açıklaması: Tamamen tesadüf

Bir operasyonda ele geçirdikleri malzemelerle ‘Andımız’ yazan Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama geldi. Açıklamada operasyonun günler öncesinden ‘Andımız Var’ adıyla planlandığı Danıştay’ın kararıyla örtüşmesinin tesadüf olduğu belirtildi.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Danıştay 8. Dairesi’nin Öğrenci Andı’nı kaldıran Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğini iptal eden kararını bozdu. Danıştay’ın kararının ardından Trabzon Emniyet Müdürlüğü, bir operasyonda ele geçirilmiş iki tabancanın, bir miktar esrarın yanında ele geçirilen kurşunlarla yazılmış ‘andımız’ yazısının olduğu fotoğraf paylaşıldı.

Söz konusu fotoğrafa ilişkin Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü’nden bir açıklama daha geldi. Açıklamada ekiplerce gerçekleştirilen narkotik operasyonu sonrası ele geçirilen malzemelerin gösterildiği sırada yazılan ‘Andımız’ yazısının, bazı basın-yayın organlarında Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun aldığı kararla ilişkilendirilerek kamuoyunda farklı bir algıya yol açtığı için açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

“OPERASYON GÜNLER ÖNCESİNDEN PLANLANDI”

İl merkezinde “Andımız Var” ismiyle günler öncesinden operasyon planlandığı aktarılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Söz konusu operasyon 16 Mart 2021 tarihinde il merkezinde 5 ayrı adreste eş zamanlı gerçekleşmiş ve 4 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Operasyonda muhtelif miktarda da uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. Operasyon sonrası kamuoyuna ele geçirilen malzemelerin sergilendiği sırada daha önce planlanan ‘Andımız Var Operasyonu’ kapsamında yazılan ‘Andımız’ yazısının, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun kararıyla zaman olarak örtüşmesi tamamen tesadüftür. Kamuoyunun böyle bir karardan haberdar olduğu bir zaman diliminde, kararla hiç ilişkisi olmayan ‘Andımız Var’ operasyonun Danıştay kararı ile ilişkilendirilmesi ve farklı anlamlar yüklenmesi doğru değildir.”

Benzer Haberler