‘Toz kaldırıyorsun’ diyen yayaya geri dönüp kamyonetle çarptı

Yayın tarihi: 22 Şubat 2024 Perşembe 6:46 pm - Güncelleme: 22 Şubat 2024 Perşembe 7:52 pm

Bursa’da Hasan Hüseyin Çetin yol kenarında yürürken ‘toz kaldırdığı’ gerekçesiyle kendisine tepki gösteren Kazım Koç’a geri dönerek kamyonetiyle çarptı. Çetin tutuklandı.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde 21 Şubat günü saat 13.00 sıralarında Gemlik Serbest Bölge Ata Mahallesi Sanayi Caddesi’nde Hasan Hüseyin Çetin, kamyonetiyle hızla ilerlediği sırada, iddiaya göre, yol kenarında yürüyen Kazım Koç, toz kaldırdığı gerekçesiyle kendisine tepki gösterdi. Çetin, tartıştığı Koç’a, geri dönerek kamyonetiyle çarptı.

Hasan Hüseyin Çetin olay yerinden kaçarken, yaralanan Koç ise kaldırıldığı hastanede tedaviye alındı. Şikayet üzerine yakalanarak gözaltına alınan ve emniyetteki ifadesinde; tartışma sonrasında kontrolünü kaybettiği için sağlıklı düşünemediğini söylediği öğrenilen Hasan Hüseyin Çetin, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

OLAY KAMERADA

Öte yandan, olay anı da çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde; Kazım Koç’un, kamyonetiyle yanından geçip giden Çetin’e yol ortasına çıkarak tepki gösterdiği, Çetin’in de bunun üzerine geri dönerek, bir süre tartıştığı Koç’a kamyonetiyle çarptıktan sonra hızla olay yerinden kaçtığı anlar yer aldı. (DHA)

Kaynak: TELE1