Toygun Atilla ile Ersoy Dede arasında ‘Sedat Peker’ tartışması

10 Nisan 2021 Cumartesi

Toygun Atilla ile Ersoy Dede arasında ‘Sedat Peker’ tartışması

TRT Ana Haber sunucusu Ersoy Dede ile gazeteci Toygun Atilla arasında ‘Sedat Peker’ tartışması yaşandı.

Emniyet, dün 5 ilde Sedat Peker’in lideri olduğu belirtilen organize suç örgütüne operasyonlar düzenledi. Gazeteci Toygun Atilla, TRT1 Ana Haber Bülteni’ni sunan Ersoy Dede’nin yaklaşık bir sene önce attığı, “Hainlere karşı millet olarak verdiğimiz savaş sürecinde unutulmayacak mücadele sahiplerinden biri de iş adamı Sedat Peker” tweet’ini hatırlattı.

Atilla, “Sedat Peker’e sosyal medya hesabından övgüler dizen ‘ünlü ancorman’ bugün devlet televizyonunda Sedat Peker’e operasyon haberini hangi yüzle ve nasıl sunacak çok merak ediyorum” ifadesini kullandı.

Ersoy Dede’nin “Toygun Kardeş söyleyecek sözün varsa patronuna söyle istersen. Biz de ondan gördük de ‘işadamı’ falan dedik” diye karşılık vermesiyle ikili arasında şu diyalog yaşandı:

Toygun Atilla: Ersoy Dede, kendine saygın varsa ve yaptığın iş gazetecilik olduğunda birilerinden görerek tavır ve davranışlarda bulunmazsın. Aklını kiraya vermemiş, ruhunu satılığa çıkartmamış olursun. Bunlar kulağına küpe olsun. Hiç aklından çıkartma, faydası olur, zararı olmaz!

Ersoy Dede: “Boşver beni. Delikanlı adam, çıkar Demirören ailesine de çeker restini. Sence sahiden bu adama ‘itibarlı’ muamelesi yapmak sorun olsaydı, kendi gazetende bunu sorun ederdin. Genel Yayın Yönetmenin evinde misafir ettiğinde tepki gösterirdin. Bırak şimdi ucuz kahramanlığı.

Toygun Atilla: Delikanlılık bizim yaptığımız işle ölçülüdür, herkesin boyunun ölçüsü de arşivlerde var. Naçizane tavsiyem gazeteciliği gazetecilere bırakın. TRT gibi köklü bir devlet kurumunda çalışan kıymetli meslektaşlarımızı da üslubunuzla, tavırlarınızla utandırmayın.

Ersoy Dede: Soru basit kardeşim. Patronun bu adama en hayırsever iş adamı ödülü verdi. Genel yayın yönetmenin evinde pasta börekle ağırladı. Eğer sorun bu adama ‘itibarlı’ muamelesi yapılmasıysa onlara ne tepki verdin? Soru net.

Toygun Atilla: FETÖ’ye aşıkken kimleri referans alıyordunuz Ersoy Dede. Onları da söyleyin tüm kamuoyu ile birlikte aydınlanalım.

Benzer Haberler