Tokyo Olimpiyatlarında günün programı: Milli sporcular madalya için mücadele edecek

28 Temmuz 2021 Çarşamba

Tokyo Olimpiyatlarında günün programı: Milli sporcular madalya için mücadele edecek

Ülkemizi temsil eden sporcularımız bugün de madalya için parkurlarda, minderde ve sahada ter dökecek

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda bugün (28.07.2021) badminton, boks, cimnastik, judo, yelken ve yüzmede Türk sporcular sahne alıyor.

Badmintonda Neslihan Yiğit, Çinli Yu Fei Chen ile grup maçına çıkacak. Müsabaka, TSİ 06.20’de başlayacak.

Boksta 81 kiloda Bayram Malkan, Ganalı Shakul Samed ile son 16 turunda karşı karşıya gelecek. Mücadele, TSİ 14.12’de start alacak.

Olimpiyatlarda kadınların günü: Yasemin Ecem Anagöz ve Busenaz Sürmeneli’den galibiyet

MADALYA KOVALAYACAKLAR

Cimnastikte Ahmet Önder ile Adem Asil, genel tasnif finalinde performansı sergileyecek. Millilerin madalya kovalayacağı final müsabakaları, TSİ 13.15’ten itibaren gerçekleştirilecek.

Judoda 90 kiloda Mihael Zgank,TSİ 05.00’te başlayacak son 32 turu maçında Kübalı Ivan Felipe Silva ile karşılaşacak. Milli sporcu, günün sonundaki final maçına ulaşmak için ter dökecek.

Yelken branşında rüzgar sörfü (RS:X) kategorisinde Onur Cavit Biriz ile Dilara Uralp ve finn kategorisinde Alican Kaynar’ın yarışları devam edecek. 470 kategorisinde Deniz ve Ateş Çınar kardeşler ile Beste Kaynakçı-Okyanus Arıkan çiftinin yarışları başlayacak. Yarışlar, TSİ 06.00 ile 08.35 arasında farklı zamanlarda başlayacak.

Yüzmede ise Defne Taçyıldız, 200 metre kelebekte yarı finalde mücadele edecek. Defne’nin yarışının başlaması TSİ 04.57’de olacak. 200 metre sırtüstünde Berke Saka, kadınlar 4×200 metre bayrak yarışında Merve Tuncel, Beril Böcekler, Deniz Ertan ile Viktoria Zeynep Güneş eleme yarışlarında yüzecek. Berke’nin yarışı TSİ 13.23, bayrak takımının yarışı ise TSİ 14.11’de start alacak.

Simone Biles, mental olarak iyi hissetmediği için Tokyo 2020’den çekildiğini açıkladı

Benzer Haberler