TOKİ konutlarını su bastı! 1200 evin elektriği kesildi

29 Haziran 2022 Çarşamba

Düzce’de sağanak yağış ile birlikte Karaca deresi taştı. Derenin taşması sonucu TOKİ konutlarını su bastı. Baskınlar sebebi ile 1200 hanenin elektrikleri kesilince, Kızılay yemek, belediye ise su dağıttı.

Düzce’de sağanak yağış hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Karaca deresinin su debisi yükselip taşınca, Metek TOKİ Konutları sular altında kaldı. Yüzlerce binayı su bastı. Suların çekilmesi ile birlikte bodrum katlarındaki sular da tahliye edilmeye başlandı. Binaların bodrum katlarında bulunan trafolar ise zarar görünce, bin 200 hanenin elektrikleri kesildi. Kızılay elektrikleri ve suları kesik olan hanelere yemek dağıtımı yaparken, Düzce Belediyesi de halka su dağıttı. Bir yandan vidanjörler ile binaların altındaki sular boşaltılırken, bir yandan da hasar tespit çalışmalarına başlandı.

TOKİ plan değiştirdi! “metro istasyonları koruma sınırına” beton dökecek

“ELEKTRİK TESİSATI ÇÖKTÜ

Kızılay’ın yemek dağıtımına katılan vatandaşlar, “Elektrik tesisatı çöktü. 1 hafta 10 güne geleceği söyleniyor. Doğalgazımız var. Yemek yapabiliyoruz. Kızılay da dağıtım yapıyor ama elektrik ve su olmayınca yemek yapamıyoruz. Su birkaç güne geleceği söyleniyor ama elektrikler ne zaman gelir belli değil. Bütün binaların bodrum katları hala su altında. Trafolar ciddi zarar gördü. Her binanın ayrı ayrı temizlenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandılar.

 

Benzer Haberler