Tır şoföründen CHP heyetine: Plaka 73 diye ceza yazılıyor

17 Mart 2021 Çarşamba

CHP Esnaf Masası’nın Şırnak ziyaretinde TIR şoförü kesilen trafik cezalarına isyan etti. Şoför, “Bazı polis arkadaşlar plaka 73 diye ceza yazılıyor” iddiasında bulundu.

CHP Esnaf Masası doğu gezisine Şırnak ile devam ediyor. Bir kahvehaneyi ziyaret eden CHP’li heyete Şırnaklı TIR şoförü kesilen trafik cezalarından dert yandı.

“Bazı polis arkadaşlar plaka 73 diye ceza yazıyor” iddiasında bulunan şoför, “100 puanımdan 25 puanım kaldı” dedi. Şoför uzun araç sürdüğü için de ceza aldığını belirterek, çalışma sürelerine düzenleme istedi. Şoför, “9 saat azdır. 4.5 saat sür, 45 dur. 4.5 saat sür, dur. Yetmiyor. Hangi tesise gitsen tesis seni kabul etmiyor” dedi. Şırnak’taki işsizlikten de yakınan şoför, “Görüyorsunuz anlatmamıza gerek yok” diye konuştu

Bir yurttaş ise Şırnak’ta 2015 yılındaki çatışmaların ardından yıkılan evleri yerine yapılan konutlar için para istendiğini dile getirdi. Yurttaş, “50-100 bin lira isteniyor. Biz bunu ödeyebilecek durumda değiliz” diye dert yandı.

CHP’lilerin ziyaret ettiği esnaf ise ekonominin iyi olmadığını vurgulayarak, döviz ve altın kurunun sürekli değişmesinin kendilerini etkilediğini dile getirdi, “Bizim orta kesimlerin canına okuyorlar gibi” dedi.

 

Benzer Haberler