TİP Defne İlçe başkanı taciz gerekçesiyle ihraç edildi

8 Şubat 2022 Salı

TİP Defne İlçe başkanı taciz gerekçesiyle ihraç edildi

Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) Hatay Defne İlçe Başkanı Mehmet Ali Sultani, birden çok kişiyi taciz ettiği gerekçesiyle partisinden ihraç edildi.

TİP Hatay İl Örgütü’nden yapılan açıklama şöyle:,

“Partimizin Defne ilçe Başkanlığını yürüten Mehmet Ali Sultani, parti tüzüğümüzün ilgili maddesi gereği Merkez Disiplin Kurulu kararı ile ihraç edilmiştir.
03.02.2022 tarihinde partimize iletilen birden çok kişiye yönelik cinsel taciz şikayetleriyle ilgili olarak aynı gün içinde Merkez Disiplin Kurulunca süreç başlatılmış, 04.02.2022 tarihinde Merkez Disiplin Kurulu kesin ihraç kararı almış ve anılan şahsın partiyle olan tüm ilişiği kesilerek durum üyelerimize duyurulmuştur.
Partimiz ilk andan itibaren sürece hızla müdahale etmiş. disiplin yönetmeliğin’ uygulamış, parti dışarısında gerçekleşen sürecin mağdurlarına psikolojik ve hukuki destek sağlamaya başlamıştır.
Sürecin takipçisi olacağımızı, suçtan zarar görenleri koruyacak şekilde kamuoyunu şeffaf bir biçimde bilgilendirmeye devam edeceğimizi, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için tüm alanlarda var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

 

TİP’ten yoksulluk videosu

Benzer Haberler