Tim Cook Apple Glass konusunda açılama yaptı

26 Haziran 2022 Pazar

Apple’ın CEO’su Tim Cook, artırılmış gerçeklik yani bilinen ismiyle AR hakkında kısa ama çok önemli bir açıklama yaptı.

Augmented Reality yani Artırılmış Gerçeklik yani AR, uzun bir süredir teknoloji dünyasının gündemini meşgul ediyor. Bugüne kadar birçok önemli markanın ilgi gösterdiği bu piyasa, uzun bir süredir Apple’dan gelecek haberleri bekliyor. Bunun sebebi ise, herkesin bildiği üzere eğer bir piyasaya Apple giriyorsa, o piyasa hareketlenecektir. Peki Apple’ın artırılmış gerçeklik pazarına giriş yapmak gibi bir niyeti var mı?

 

Bugüne kadar sızdırılan bilgilerde, Apple’ın artırılmış gerçeklik teknolojisine ilişkin birçok farklı girişiminin olduğunu görmüştük. Alınan patentler, kurulan yeni şirketler, oluşturulan yeni internet siteleri, bizlere Amerikalı teknoloji devinin yakın bir zamanda resmi olarak AR piyasasına güçlü bir giriş yapacağını düşündürüyor.

 

Tim Cook

Bununla birlikte söz konusu teknolojiye ilişkin ilk açıklamalar, resmi kanallar yoluyla değil de şirket CEO’su Tim Cook’un bir dergiye verdiği röportaj vasıtasıyla yapıldı.

 

Konuşmasının çok kısa bir bölümünde AR teknolojisine değinen ünlü CEO, “Bu pazardaki fırsatlar konusunda oldukça heyecanlıyız. Bizi takip etmeye devam edin, neler başarabileceğimizi sizler de göreceksiniz.” şeklinde konuştu. Açıkçası Tim COOK’un bu sözleri AR teknolojine ilişkin beklentilerin bir anda katlanmasına neden olurken, sektörün zaten uzun süredir Apple’ı beklemesinin tam olarak nedeni de buydu. Bakalım Apple önümüzdeki günlerde şapkadan kaç tavşan çıkaracak.

POCO X4 GT dünya çapında piyasaya çıktı

Benzer Haberler