THY’den flaş maske açıklaması

20 Nisan 2022 Çarşamba

THY’den flaş maske açıklaması

Bilim Kurulu‘nun yapacağı toplantıda maske zorunluluğun kalkması beklenirken THY’den uçak içerisi ve havalimanlarında maske zorunluluğu hakkında açıklama geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu’nun  bugün yapılması beklenen toplantısının 27 Nisan’a ertelendiğini açıkladı. Yapılacak toplantıda kapalı alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılması bekleniyor.

İstanbul Havalimanı’nda Routes World 2023 tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya katılan THY Genel Müdürü Ekşi burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Uçak içerisindeki maske kullanımına ilişkin konuşan Ekşi şunları ifade etti:

“Uçak içerisinde maske kullanılmaması konusu tamamen düzenleyicilerin kararıyla oluyor. Türk Hava Yolları olarak hem ulusal otoritelerin hem de uluslararası otoritelerin verdiği kuralları en efektif şekilde uyguluyoruz.

“MASKELERİN KALDIRILMASINDAN MEMNUN OLURUZ”

Biz de eğer şartlar müsait ise maskelerin kaldırılmasından memnun oluruz. Şu anda da dünyada bazı ülkelerde uçak içerisinde maske kullanımı zorunlu olmaktan çıkarıldı, tavsiyeye dönüştürüldü. Elbette yolcu konforu bakımından bunun çok daha iyi olduğunu hepimiz biliyoruz. İki yıl boyunca maske kullanmaktan yorulduk. Sağlık Bakanlığımızın önünde data var. İnşallah kapalı alanlarda havalimanlarında ve uçak içerisinde maske kullanımına gerek yok noktasına gelmiştir. Bu karar alınırsa büyük memnuniyet duyarız”

Bilim Kurulu toplantısı ertelendi

Benzer Haberler