THY’den 65 yaş üstü yolcular için açıklama

13 Kasım 2020 Cuma

Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada, sokağa çıkma saatlerine kısıtlama getirilen 65 yaş üstü yolculara bilet iadesi yapılabileceği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği genelgede, ülke çapında 65 yaş ve üzeri yurttaşların sokağa çıkmasının 10:00-16:00 saatleri arasında kısıtlanacağını bildirmişti.

THY’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’de 65 yaş ve üzeri yolcularımıza getirilen sokağa çıkma istinaden sokağa çıkma kısıtlaması getirilen şehirlere varışlı, çıkışlı olarak bileti düzenlenen ve kısıtlama nedeniyle seyahatini gerçekleştiremeyecek olan yolculara verilen ilave haklar tanındı.

65 yaş ve üzeriyseniz; 10 Kasım 2020 ve öncesinde biletlemesi yapılmış, 10 Kasım 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında 65 yaş ve üzeri kısıtının geçerli olduğu şehirlere gerçekleşecek Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferleriniz için bilet iadesi yapabilirsiniz.

Diğer haklarınız orijinal bilet kuralları ve mevcut yayınlar çerçevesince uygulanacaktır. İade talepleri, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerine kayıtlı 65 yaş ve üzeri yolcuların iade işlemleri belirtilen şartlarda yapılacaktır. Hiç kullanılmamış biletler ve inerline uçuşlar için ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız iade yapılır.”

 

Benzer Haberler