THY’de sahte pilot skandalı!

27 Kasım 2018 Salı

THY’de sahte pilot skandalı!

THY’nin Airbus 330 filosunda görev yaptığını iddia eden sahte bir pilotun, Türk Hava Yolları uçuş ekiplerinin kullandığı ekip odasında elini kolunu sallayarak gezdiği ortaya çıktı.

THY’de pilot olduğunu iddia eden Levent Derelioğlu isimli bir kişinin, sadece THY uçuş ekiplerinin kullandığı dinlenme salonundan fotoğraflar paylaşması tartışma yarattı. THY’de görev yapan pilot ve kabin memurlarının uçuş öncesi son hazırlıklarını yapmak ve dinlenmek için toplandığı salona elini kolunu sallayarak giren sahte pilotun, ekip odasındaki kabin memurları ile iletişime geçerek özel ilişkiler kurduğu iddia edildi.

THY’de bu isimde kimse yok

Kendilerine gelen ihbarları değerlendiren Airporthaber, THY’de ve Airbus 330 filosunda bu isimde bir pilotun uçmadığı bilgisini teyit etti.

Pilot üniforması ve malzemelerini instagram hesabında paylaşarak takipçilerine pilot izlenimi veren Derelioğlu’nun bu yolla da çok sayıda kişiyle özel ilişkiler kurduğu öğrenildi.

Tayyareci_Levo61 hesabını kullanan sahte pilot, iddiaları yalanlayarak Airbus 330 filosunda pilot olarak görev yaptığını iddia etti. Ancak Derelioğlu, sorulara çelişkili cevaplar verdi.

Benzer Haberler