TFF ve Trabzonspor’a tepkiler çığ gibi büyüyor! ‘Trabzonspor gelmek istemiyor diye maç mı ertelenir?’

26 Ocak 2020 Pazar

TFF ve Trabzonspor’a tepkiler çığ gibi büyüyor! ‘Trabzonspor gelmek istemiyor diye maç mı ertelenir?’

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, kendi sahasında oynayacakları Trabzonspor karşılaşmanın ertelenmesine tepki gösterdi.

Türkiye Futbol Federasyonu,  Elazığ’da yaşanan deprem nedeniyle Süper Lig’in 19. haftasında 27 Ocak Pazartesi günü oynanması planlanan Yeni Malatyaspor – Trabzonspor maçının ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Trabzonspor’da Ünal Karaman bilmecesi: Berat Albayrak mı görevden aldırdı?

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Habertürk’e yaptığı açıklamada erteleme kararının tek taraflı olduğunu söyleyip yetkilileri eleştirdi.

Gevrek, “TFF’den bizi aradılar ve Trabzonspor’un gelmek istemediğini ilettiler. Bizden de erteleme talebinden bulunmamızı rica ettiler. Biz ise maçın oynanmasını istedik. Buna rağmen tek taraflı olarak erteleme kararı çıktı. Trabzonspor gelmek istemiyor diye maç mı ertelenir? Bana göre yanlış yaptılar. Bu hiçbir hakka, hukuka, adalete sığmaz. Madem deprem var, o halde bütün lig maçlarını erteleselerdi” diye konuştu.

12 numara hesabından albayrak paylaşımı

Erteleme kararı sonrası Fenerbahçe’nin resmi taraftar sitesi 12 numara Twitter hesabından Berat Albayrak ile ilgili paylaşımda bulundu.

Fenerbahçe’li spor yorumcuları da eleştirdi

Fenerbahçeli spor yorumcuları da erteleme kararı çıkan maç için TFF’yi sosyal medya hesaplarından eleştirdiler.

Sakat ve cezalı oyuncular

Trabzonspor’un fikstürüne dikkat de çeken Gevrek, Daha birkaç gün önce kupada 120 dakika maç oynadılar. Ayrıca ve sakat ve cezalı oyuncuları da var ki bunlardan biri Nwakaeme… Yani bunların hepsini düşüneceksin” dedi.

Erteleme kararı nedeniyle kendi oyuncularının da tedirgin olduğunu söyleyen Gevrek, “Bizim oyuncularımız bu maça motive olmuştu. Hepsi arayıp ortada bir şey yoksa maçın neden ertelendiğini sordu. Yani deprem beklentisi mi var diye düşündüler. Bizim oyuncularımızı panik içerisine sokmaya gerek var mıydı? Sonuçta maç pazartesi oynanacaktı” diyerek sözlerini noktaladı.

Ünal Karaman’ın istifasında siyaset eli! Bu fotoğraf nedeniyle mi gönderildi?

Ne demişlerdi?

Trabzonspor’un dün resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada “Yeni Malatyaspor karşılaşmasına Trabzonspor Kulübü olarak hazır bulunmakla birlikte, Elazığ depreminin ardından bölgede oluşan hassas durum nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’nun alacağı her türlü kararı saygıyla karşılayacağımızı kamuoyunun dikkatine sunarız” ifadeleri kullanılmıştı.

Yeni Malatyaspor’dan yapılan açıklamada ise “Elazığ ve Malatya’yı etkileyen depremin yaraları sarılırken, bölgemizin yaşadığı travmadan bir an önce kurtulması ve hayatın olağan akışıyla devam etmesi adına Trabzonspor müsabakamızın aynı gün ve saatte oynanmasını camiamızın da yüksek anlayışıyla uygun olacağını düşünüyoruz” denilmişti.

Tff’nin açıklaması

Merkez üssü Sivrice olan ve Elazığ ile Malatya illerimizde can kayıplarına yol açan deprem nedeniyle Süper Lig’in 19. Haftasında 27 Ocak Pazartesi günü oynanması planlanan Btc Turk Yeni Malatyaspor-Trabzonspor maçı ileri bir tarihe ertelendi.

Malatya ilimizde de can kaybı yaşanması nedeniyle Federasyonumuz tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde Btc Turk Malatyaspor-Trabzonspor karşılaşmasının da ileri bir tarihte oynatılması kararlaştırılmıştır.

Yeni Malatya Stadyumu’nda saat 20.00’de yapılması gereken müsabakanın oynanacağı tarih daha sonra ilan edilecek.

Trabzonspor’da deprem yaratan Karaman-Albayrak iddiaları hakkında açıklama: ‘Albayrak Yılmaz neferimizdir’

Benzer Haberler