TFF, Türkiye-Letonya maçı için seyirci kararını değiştirdi

29 Mart 2021 Pazartesi

Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye-Letonya maçına seyirci alınmayacağını açıkladı. Karşılaşmaya daha önce yüzde 15 kapasiteyle seyirci alınacağı açıklanmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye-Letonya maçına seyirci alınması konusunda geri adım attı. TFF’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Sağlık Kurulu’nun görüşü doğrultusunda maça seyirci alınması doğru bulunmadı” denildi.

TFF Sağlık Kurulu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 pandemisinin seyri ile ilgili son gelişmeler üzerine TFF Sağlık Kurulu yeni bir değerlendirme yapmıştır. Yeni tedbirler ve önlemler alınması gerekebilecek bu dönemde, riskler oluşturacak uygulamalar yapılmaması ve seyircili maç oynanması gibi etkinliklerin düzenlenmemesi hususunda TFF Sağlık Kurulu görüş birliğine varmıştır. TFF Yönetim Kurulu ile paylaşılan bu görüş doğrultusunda, A Milli Takımımızın 30 Mart Salı günü oynayacağı 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçına seyirci alınması uygun bulunmamıştır.”

Karşılaşmaya daha önce yüzde 15 kapasiteyle seyirci alınacağı açıklanmıştı. Öte yandan İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yarın saat 21.45’te oynanacak.

Erdoğan milli maça 12 bin kişiyle mi gidecek?

Benzer Haberler