Teyzesinin katilini çöpçatanlık sitesinde yakaladı

21 Nisan 2022 Perşembe

Teyzesinin katilini çöpçatanlık sitesinde yakaladı

Yıllar önce öldürülen Christine Robinson’ın yeğeni Lehanne Sergison, katilin izini çöpçatanlık sitesinde sürdü. Sergison yıllardır bulunamayan katil Andrea Imbayarwo’yu yakalattı.

Zimbabve’de öldürülen teyzesinin izini süren Lehanne Sergison, öldürülen teyzesinin katilini bulmak için çöpçatanlık sitelerinde hesaplar açarak iz sürdü ve sekiz yıl sonra katilin yerini bulup yakalanmasını sağladı.

Daily Mail’in haberine göre, Zimbabwe’de 2014 yılında işlettiği otelde öldürülen İngiltere vatandaşı emekli öğretmen Christine Robinson’ın katili aradan geçen 8 yıla rağmen bulunamamıştı.

Yıllardır teyzesinin katilini bulmak için uğraşan Lehanne Sergison dönemin başbakanı ile de görüşmüştü.

Teyzesinin öldürüldüğü gün çalışanlarına ödeme yapacağını ve bankaya nakit çekmek için çıktığı sırada saldırıya uğradığı bulgularına ulaşan Lehanne Sergison, şüphelilerin çalışanlar arasında olabileceğini düşünerek iz sürmeye başladı.

KİMLİK DEĞİŞTİRDİ

Lehanne Sergison, şüpheliler arasında Zimbabve vatandaşı olan 32 yaşındaki Andrea Imbayarwo ismine ulaştı. Katilin izini süren Lehanne Sergison, katil Andrea Imbayarwo’nun sosyal medyada kendisini “Missy Falcao” isimli bir havayolu çalışanı olarak gösterdiği bilgisine ulaştı. Katilin Christine Robinson’u öldürdükten sonra ülkeyi de terk ettiği ortaya çıktı.

ÇÖPÇATANLIK SİTESİNDE YAKALANDI

Katil Andrea Imbayarwo’ya çöpçatanlık sitelerinde Druzo Ndlovu sahte ismiyle takip eden Lehanne Sergison, katille iletişime geçti.

Online çöpçatanlık görüşmeler sonrası Güney Afrika’da karşılıklı buluşma planlayan Lehanne Sergison, İngiltere Dışişleri Bakanlığı ve Güney Afrika polisine de buluşma yeri bilgisi verdi. Lehanne Sergison, yıllardır aranan katilin yakalanmasını sağladıktan sonra mahkeme tarafından tutuklandı.

Benzer Haberler